LG Chem bude Tesle dodávat baterie s nízkým obsahem kobaltu

Čínská společnost LG Energy Solution se stane klíčovým dodavatelem niklových baterií NCMA pro americkou automobilu Tesla. Očekává se, že Tesla tyto baterie využije při výrobě svého Modelu Y v Giga Šanghaj.


Nové zprávy z Číny naznačují že LG Energy Solution je na dobré cestě, aby se v příštím roce stala jednou z prvních společností vyrábějících baterie s anodovými materiály NMCA pro elektromobily. Tyto baterie by společnost měla následně dodávat automobilce Tesla, která by je měla implementovat do svého Modelu Y vyráběného v Giga Šanghaj. Tyto baterie budou obsahovat katodu z 90% niklu a méně než 5% kobaltu.

Spolupráce společnosti LG Chem a americké automobilky  Tesla je známa již delší dobu. Společnost LG Chem se ke spolupráci nechtěla vyjádřit, pouze sdělila: „Nemůžeme to potvrdit, protože nemůžeme sdělit jména našich klientů,“ uvedla společnost.

Očekává se, že baterie NCMA s vysokým obsahem niklu a nízkým obsahem kobaltu poskytnou Modelu Y vyrobené v Číně několik výhod. Mezi tyto výhody patří vyšší dojezd a vyšší výkon. Ceny za baterie by měli být mnohem nižší než do teď. Společnost snížila náklady snížením obsahu kobaltu a jeho nahrazením hliníkem.

Ve srovnání s konkurenčními bateriemi s vysokým obsahem niklu na trhu může být LG Energy Solution o kus lepší než konkurence. Společnost LG Energy Solution nebude dodávat baterie pouze pro Teslu. Kromě výrobce EV se sídlem v Silicon Valley se společnost LG také podílí na vývoji a výrobě baterií Ultium společnosti General Motors, které jsou klíčovým prvkem pro vozidla, jako je GMC Hummer EV.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *