Levný elektromobil od Tesly v Číně příjde s továrnou na Superchargery

Nedávná zpráva z Číny naznačuje, že Tesla v nové továrně na Superchargery plánuje mít i designové a vývojové centrum. Továrna bude zpočátku vyrábět přibližně 10 000 stojanů/Superchargerů ročně. Její provoz by měl začít již v prvním čtvrtletí 2021.


Před nedávnem začala americká automobilka Tesla vyrábět ve své Giga Šanghaj Model Y. Právě o tento elektrický crossover bude v Číně veliký zájem, jelikož již teď má Tesla plné pobočky v Číně, ve kterých vystavuje právě Model Y. Jeho prodeje podpoří i nízká cena, kterou Tesla odhalila začátkem letošního roku.

V novém designovém a vývojovém centru by mělo vzniknout vozidlo s cenou 25 000 dolarů. Toto vozidlo bude určené pouze pro asijský trh. Podobné vozidlo by mělo vzniknout i v designovém a vývojem centru v Berlíně, přičemž toto vozidlo bude určené pouze pro evropský trh. Designové a vývojové centrum by v Číně mělo vzniknout spolu s továrnou na výrobu Superchargerů. Je možné, že vznikne někde poblíž, nikoli v ní.

 Co je vlastně vozidlo s cenou 25 000 dolarů zač?

Toto vozidlo zmínil Elon Musk v minulosti, přičemž generální ředitel poznamenal, že vůz, jehož cena bude kolem 25 000 dolarů, bude obsahovat klasický výkon a technologii Tesly. Musk odhadl, že takové vozidlo přijde v příštích třech letech, i když vzhledem k tomu, jak rychle se Tesla v Číně pohybuje, a také vzhledem k zrychlené časové linii automobilky pro Model Y, se zdá, že existuje velká šance, že auto s cenou 25 000 dolarů může přijít dříve, než se čekalo.

Vozidlo cenově dostupnější než Model 3 pravděpodobně poskytne automobilce Tesla masivní podporu na čínském trhu, zejména s ohledem na to, že v segmentu elektromobilů v zemi jsou obyčejné elektrické vozy, které se prodávají levně. Patří mezi ně GM Hongguang Mini, vozidlo, které stojí méně než 5 000 $ a postrádá základní bezpečnostní prvky, jako jsou airbagy. Automobil od automobilky Tesla ve výši 25 000 $ by měl stále mnohem vyšší cenu než automobily jako Mini, ale díky svému vynikajícímu výkonu, bezpečnosti a technologii mohou být spotřebitelé nuceni podporovat americké výrobce automobilů místo alternativ, které jsou plné kompromisů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *