Kupní smlouva na Gigafactory 4 může být dokončena do konce roku 2019

Objevily se zprávy, které naznačují, že společnost Tesla může do konce roku 2019 dořešit kupní smlouvu na místo pro výrobní závod Gigafactory 4, které se nachází nedaleko Berlína v Německu.


Zvláštní schůzka finančního výboru k povolení stavby by se mohla konat již brzy, kolem 17. – 18. prosince. Elon Musk má cíl začít vyrábět crossover Tesla Model Y na německém území již v roce 2021. To je velmi ambiciózní plán, vzhledem k tomu, že výrobce automobilů bude muset ještě čekat na zdlouhavý povolovací proces od orgánů země před tím, než bude možné stavbu zahájit.

Je potřeba poznamenat, že území, které chce Tesla získat pro Gigafactory 4, vyžaduje schválení od skupin spojených s ochranou přírody. V komentářích k německé tiskové agentuře uvedl národní předseda Brandenburské unie ochrany přírody Friedhelm Schmitz-Jersch, že je třeba znovu přezkoumat plány rozvoje lokality, které byly uděleny pro potenciální zařízení BMW, (zde měla BMW automobilka původní záměr vystavět svůj výrobní závod), zejména v souvislosti s flórou a faunou – oblast se od roku 2001 – kdy proběhla poslední studie mohla změnit.

Tesla prohlásila, že má v úmyslu zasadit třikrát tolik stromů, které vykácí v oblasti Gigafactory 4. Musk toto uvedl v prohlášení když byl v zemi, aby přijal cenu Zlatého volantu za model 3. V Berlíně bude také vybudováno technické a konstrukční centrum.

„Každý ví, že německé inženýrství je jistě vynikající.“ To je také důvod, proč lokalizujeme naši Gigafactory Evropu v Německu. V Berlíně také vytvoříme inženýrské a designové centrum, protože Berlín má jedny z nejlepších umění na světě, “uvedl Musk.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *