Koronavirus donutil Teslu k zpoždění dodávek Modelu 3

Proč se zpozdily dodávky Modelu 3? Proč Tesla musela zavřít svoji Giga Sanghai?


Vzhledem k tomu, že koronavir se v Číně stále šíří větším tempem, tak se Tesla rozhodla odložit dodávka Modelu 3, které měla dodat již v únoru, ale termín přesunula až do té doby, dokud se situace s koronavirem nezlepší.

Giga Sanghaim je schopna týdně vyrobit 3000 kusů Model 3 a ročně je schopna dosáhnout produkce až 150 000 vozidel. Tesla před nedávnem zahájila i výrobu Modelu Y, které musí být, kvůli koronaviru zbržděna.

Je opravdu obdivuhodné, že Tesla neočekává velký finanční zásah z důvodu opoždění dodávek v Číně. Dokonce nedávno uvedla, že čínský trh pro ni představuje jen zlomek příjmu za úspěšné Q4 2019.

Majitelé Tesly se v Číně spojily a získali 123 000 juanů, které věnovali na nákup masek, které poté rozdali nemocnicím a občanům. Samotná automobilka Tesla věnovala 5 milionů juanů na pomoc vládě a dalším institucím, které bojují s koronavirusem.

Tesla nebyla v automobilovém průmyslu sama, komu zavřeli továrnu na auta v Číně. Společnosti Toyota, Ford, Nissan, Volkswagen, Daimler museli, také zavřít své továrny z důvodu koronavirusu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *