Kolik vozů dodá Tesla za Q1 2020 i přes zavření některých továren?

Společnosti Tesla v úterý vzrostly akcie o více než 5 % a to díky odhadů úvěrové společnosti Credit Suisse, která odhadla počet dodaných elektromobilů Tesla za Q1 2020.


Podle odhadu úvěrové společnosti Credit Suisse dodala Tesla za Q1 2020 75 00 až 80 000 elektromobilů, co je velký počet na to, že číslo jsou ovlivněna šířením viru COVID 19.

Čísla jsou možná v této situaci, tak vysoká, že Tesla znova otevřela svoji Giga Shanghai, u které po otevření vzrostla produkce. Bohužel, ale Tesla musela otevřít svoji továrnu ve Fremontu.

Mezitím si analytik Morgan Stanley Adam Jonas myslí, že Tesla podle všeho dodá až 88 000 elektromobilů. Tolik elektromobilů by Tesla měla dodat za Q1 2020 podle analytika Morgan Stanley Adam Jonas.

Jonas dále poznamenal, že Tesla se bude dále snažit dodávat elektromobily včas i přes současnou situaci. Pro rychlý způsob dodání i v současné situaci zavedla Tesla bezkontaktní dodávky, kdy zákazník najde své auto pomocí mobilní aplikace Tesla na parkovišti. Dále vyplní přiložené dokumenty, které nalezne na sedačce spolujezdce, ty poté odevzdá při odjezdu na stanovené místo.

Tesla uzavřela Q4 2019 s velkým počtem dodaných vozů, přesněji za Q4 2019 dodala 112 000 vozů, z nichž většinu činil Model 3. Podle očekávaní analytiků nebude ovšem Tesla, tak ohrožena současnou situací v počtu dodaných vozů za čtvrtletí, i když musela zavřít svoji továrnu ve Fremontu.

Akcie společnosti Tesla vzrostly o 5,59 % na 530,21 USD za akcii.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *