Kdy se konečně uskuteční Tesla Battery Day?

Generální ředitel Elon Musk opět posouvá termín Tesla Battery Day, který se měl uskutečnit 16.-17.května a říká, že automobilka Tesla může provést akci ve dvou částech.


Elon Musk v loňském roce řekl, že Cybertruck je poslední produkt, který Tesla představila a teď delší dobu nevydá žádný nový elektromobil. Musk, ale řekl, že se Tesla chce zaměřit na technologii a baterie. Fanoušci očekávaly, že Tesla představí novou technologie bateriových článků na akci Tesla Battery Day. Tesla Battery Day měla být podobná akce jako Autonomy Day, který si uskutečnil v loňském roce.

Musk označil akci Tesla Battery Day na svém Twitteru za Tesla April a poté řekl, že se akce bude konat v Giga New York. Minulý měsíc Musk dodal, že Tesla Battery Day se zaměří pouze na baterie, nikoliv na pohonnou jednotku.

Během výsledků výdělku Tesly za Q1 2020 generální ředitel Elon Musk se znovu rozpovídal o Tesla Battery Day:

„Ano, akce musí být uskutečněna jenom zatím nevíme kdy. Celá akce musí být dokonale zorganizována a na akci se všichni dozvědí spoustu novinek, které jsme přichystali a chystáme. Akce by měla být pro Teslu největším a nejzajímavějším okamžikem v její historii a je důležité jí správně načasovat. Musk řekl, že k akci dojde v třetí týden v květnu a pravděpodobně v Kalifornii či Texasu.“

Cílem automobilky Tesla je vyrábět vlastní baterie, které budou stát méně než 100 dolarů za kWh. Vývoj baterií probíhá v laboratoři, kterou má Tesla v Kanadě. Celý vývoj má na starost Jeff Dahn, který k vývoji baterií má i odborníky ze společnosti Maxwell a samozřejmě i odborníky na vývoj baterii z Tesly.

Musk nyní na svém Twitteru oznámil, že posouvá datum akce Tesla Battery Day a naznačil, že by se akce mohla uskutečnit na dvě části. Pokud by vše dopadlo dobře, tak by se celá akce mohla uskutečnit během Q3 2020 a my se na ní mohli dívat pomocí živého přenosu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *