Kdy příjde očekávaná aktualizace FSD Beta V9? Bude v Evropě?

Elon Musk nedávno sdílel několik klíčových aktualizací pro nadcházející vydání Tesla FSD Beta verze 9. Očekává se, že vysoce očekávaná aktualizace, která dosud zaznamenala určitá zpoždění, zavede do systému autonomního řízení několik zásadních vylepšení.


V nedávných několika příspěvcích na Twitteru Elon Musk vysvětlil, že Tesla se zaměřuje na odstranění radaru z FSD Beta, což by podle generálního ředitele mělo představovat výrazné zlepšení výkonu pokročilého systému pro autonomní řízení. Musk se vyjádřil velmi krátce, uvedl však, že vydání FSD Beta V9 by mělo být příští týden, přinejmenším pro testovací řidiče ve Spojených státech.

„Museli jsme se soustředit na odstranění radaru a potvrzení bezpečnosti. Toto vydání vyjde příští týden v USA. Rozdíl mezi v8 a v9 je obrovský, “ informoval generální ředitel Elon Musk.

Automobilka se nyní snaží, co nejvíce usnadnit operace, které nyní musí provádět. Tyto operace nemusí být zcela přesné, ale také jsou velmi zatěžující pro výpočetní systém. Automobilka navíc chce zcela odstranit využívání radarů a zaměřit se na využívání kamer a na svojí umělou inteligenci, kterou již několik měsíců vyvíjí.

„Myslím, že jsme možná měsíc nebo dva od dokonalé beta verze. Ale tyto věci je těžké přesně předpovědět. Práce, kterou jsme museli udělat pro řízení čistého vidění, byla pro FSD potřebná, takže bylo dosaženo mnohem většího pokroku, než by se zdálo, “řekl Musk.

Budou všechny tyto funkce v Evropě? Musk to řekl!

A konečně Elon Musk poskytl rychlou aktualizaci týkající se vydání funkcí FSD v Evropě, jako je Smart Summon. Musk byl ohledně jeho vydání optimistický, i když byl také velmi opatrný ohledně jeho odhadovaného časového rámce. Jak již bylo řečeno, generální ředitel si všiml, že v Evropě by mělo dojít k vydání funkcí, jako je Smart Summon, spolu s vydáním FSD, protože funkce bez řidiče je pouze podmnožinou sady Full Self-Driving.

Uvidí se, zda by přechod automobilky Tesla k přístupu čistého vidění umožnil překonat výzvy, kterým v současnosti čelí Autopilot a balíček FSD. Zdá se však, že automobilka již nějakou dobu uvažuje o systému pouze kamer, jak naznačuje patent zveřejněný v březnu, který popisuje systém, který používá dvě neurální sítě k přesnému měření vzdáleností objektů pouze pomocí obrazových dat.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *