Kdy na trh přijde ATV Cyberquad?

Tesla mnohé překvapil, když minulý rok při představování Cybertrucku přijela na podium s elektrickou čtyřkou, přesněji s ATV Cyberquad, což je nový produkt Tesly, který má velmi podobný design jako Cybertruck.


Automobilka při představování Cybertrucku ke konci celé akce přijela na podium s ATV Cyberquad. Ničeho se nebála a s elektrickou čtyřkolkou vjela na korbu Cybertrucku, kde se dá díky zásuvce i nabíjet.

Tesla dále uvedla, že ATV Cyberquad uvede na trh nejpozději v roce 2021. Později, ale generální ředitel Elon Musk řekl, že ATV Cyberquad si budou moci zakoupit zákazníci, kteřísi zakoupí i Cybertruck.

ATV Cyberquad je vůbec první dopravní prostředek, který je menší než automobil. Musk již v minulosti říkal, že by se mu líbilo, kdyby Tesla vyráběla i elektrická kola.

Automobilka by elektrické kolo mohla v budoucnu teoreticky vyrábět, jelikož již teď musí vyvinout  a vyrobit menší baterie a hnací ústrojí právě pro ATV Cyberquad. Tesla dle všeho by nevyráběla klasické elektro kolo, ale tzv. dirt kolo. Což je skoro menší motorka do terénu. Tomuto tématu byl Musk v diskuzi na Twitteru velmi otevřený.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *