Kdo vyhraje? Model S Performace nebo Porsche Taycan Turbo S

Tesla Model S Performace vs. Porsche Taycan Turbo S. Kdo vyhraje?


Po uvedení vozu Porsche Taycan v loňském roce se zdá, že generální ředitel Tesla Elon Musk má za úkol ukázat, že vozy Tesla jsou lepší a výkonnější než elektromobily, které jsou v dnešní době na trhu k dispozici.

Souboj automobilky Porsche a Taycan byl vynesen na veřejnost z důvodu toho, že Porsche Taycan zajel rekord na okruhu Nürburgring. Hned poté, co Porsche Taycan zajel rekord na tomto okruhu, tak se Tesla vypravila do Německa s Modelem S ve verzi Plaid.

Model S Plaid je očekáván koncem letošního roku. Právě tato verze Modelu S porazila Taycana na okruhu Nürburgring a má oproti „klasické“ verzi Modelu S hned několik vylepšení.

Naposledy si tito dva soupeři utkali na okruhu, kdy vyhrál Taycan, ale nyní obdržel Model S nový mode tzv. Cheetah Stance ,který mu přidá na výkonu 35 kilowat.

Jak je vidět na videu, tak výkon obou elektromobilů se od sebe moc nelišil a je možné diskutovat o tom, že reakční doby řidičů byla odlišná. Ovšem závod byl uskutečněn na krátké trati. Pro lepší porovnaní by bylo lepší, když by někdo vzal obě vozidla na okruh, kde by se proti sobě postavili a bylo by jasné, kdo je králem.

I přes tento závod má Model S větší zrychlení  z 0 na 100 km/h. Model S zrychlí z 0na 100 km/h za 2,3 sekund, zatímco Porsche Taycan Turbo S za 2,6 sekund.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *