K čemu slouží dvě kamery na zadní části Cybertrucku?

Cybertruck od Tesly je dosud jedním z nejodvážnějších automobilů své doby. Před nedávnem  byl Cybertruck vystaven v Petersen Automotive Museum, kde ho obdivovalo mnoho turistů, ale i nadšenců elektromobility. Z publikovaných videích a fotografií jsme si na zadní části Cybertrucku mohl i všimnout kamer.


Právě Cybertruck má vedle poznávací značky na zadní části dvě netradičně umístěné kamery. Všechny vozidla od automobilky Tesla jsou vybaveny sadou osmy kamer. Tři kamery směřující dopředu, čtyři kamery po stranách a jedna vzadu. Cybertruck, ale vzadu nemá pouze jednu, ale dvě kamery.

Je samozřejmé, že Cybertruck, který byl vystaven v Petersen Automotive Museum je pouze prototyp, nikoliv sériově vyráběná verze. Je možné, že Tesla využije u Cybertruck stereofonní kamery, které dávají hned několik výhod.

Právě stereofonní kamery by Tesla mohla využít k hloubkovému vnímání objektů, které máte například na přívěsu. Na internetu se objevil i návrh, že by druhá kamera mohla být použita jako zpětné zrcátko, což je velmi užitečné a pravděpodobné, jelikož Tesla představila Cybertruck i se zpětnými kamery místo zrcátek.

Cybertruck je zatím pro většinu jedním velký tajemstvím. Generální ředitel Elon Musk se při odhalování Cybertrucku zaměřil především na jeho odolnost. Ale řekl, že Tesla bude k Cybertrucku nabízet i „zahrádku“, která bude určena pro převoz větších věcí, ale bude sloužit i pro kempování. Ale „zahrádku“ Tesla zatím nepředstavila.

Očekává se, že výroba Cybertrucku vypukne příští rok. Sériová výroba by měla probíhat v Austinu v Texasu, kde Tesla chce postavit novou Gigafactory pro Cybertrucka. Jestliže che Tesla s výrobou Cybertrucku začít již příští rok, tak by se stavbou Gigafactory měla brzy začít.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *