Jízda s Autopilotem je dle stastiky stále nejbezpečnější

Automobilka Tesla vydala nový report nehod za poslední čtvrtletí roku 2020. Podle statistik vyplývá, že jízda s Autopilotem patří k těm nejbezpečnějším. Musíme podotknout, že Tesla zaznamenala horší výsledky než v jiných čtvrtletí. Nejspíše za to může zimní počasí, které trápí většinu řidičů.


Vozy od americké automobilky Tesla patří dlouhodobě k vůbec nejbezpečnějším vozům, které v současné době nalezneme na trhu. Všechny vozy, které vyjeli z výrobní linky Tesla mají vysoké hodnocení od agentury NHTSA, která testuje bezpečnost vozů. Před nedávnem otestovala tato agentura i Model Y, který získal naprosto úžasný výsledek. Někteří lidé říkají, že vozy Tesla zachraňují životy.

Ve statistice, kterou Tesla zveřejnila nalezneme tři kategorie. Ta první se zaměřuje na jízdu se zapnutým Autopilotem. Druhá kategorie se zabývá jízdou bez Autopilota, ale s jízdou se zapnutými aktivními bezpečnostními prvky. Poslední kategorie se zabývá jízdou bez vypnutého Autopilota a všech aktivních bezpečnostních prvků.

  • Se zapnutým Autopilotem se jedna nehoda stane každých 5,55 mil. Kilometrů
  • S vypnutým Autopilotem a aktivními bezpečnostními prvky se průměrně jedna nehoda stane každých 3,3 mil. Kilometrů.
  • S vypnutým Autopilotem a vypnutými aktivními bezpečnostními prvky se průměrně stane nehoda na 2,04 mil. kilometrů.

Zatím není zcela jasné, jak Tesla počet nehod měří a vyhodnocuje. Nutno říci, že počet nehod byl výší než ve stejném kvartále v roce 2019. Může to být zapříčiněno tím, že na silnicích se pohybovala méně řidičů z důvodu pandemie, což ovlivnilo statistiky. Také musíme vzít v potaz, že ve většině zemí panuje také velká zima. Ta komplikuje řízení, o čemž se někteří z vás nejspíše již přesvědčili, když vyjeli se svým vozem na namrzlou vozovku. Celou statistiku naleznete zde.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *