Již brzy se dočkáme recyklovaného Modelu 3 a Modelu Y

Zdá se, že úsilí automobilky Tesla při recyklaci baterií se brzy vyplatí. Pokud se naplní zveřejněné informace, tak americká automobilka Tesla již brzy bude vyrábět Model 3 a Model Y z recyklovaných materiálů. Takovéto řešení má vysoký potencionál ukázat, že elektromobily jsou opravdu ekologické.


Jeden z nadšenců Tesly již v minulosti ohledně recyklace baterií ve spojení s americkou automobilkou Tesla na sociálních síti informoval o aktivitách Tesly v Giga Nevada.  Tento týden potvrdil, že jeho informace se naplnily.

Tweet „bullseye“ obsahoval dva návrhy: jeden o nové variantě Model Y a druhý o recyklaci baterií. I když se zdálo nejasné, zda komentář „terč“ směřoval ke spekulacím o Modelu Y Standard Range Plus nebo o recyklovaných bateriových sadách Modelu 3 a Y, pozdější příspěvky od nadšence elektromobility naznačovaly, že to potvrzuje.

Na otázku, zda primárním zdrojem recyklovaných materiálů byl šrot ze stávajících výrobních činností baterií Giga Nevady, nadšenec poznamenal, že tomu tak skutečně je. Zdá se, že to potvrzuje prohlášení, které Tesla sdílela během akce Battery Day. Elon Musk diskutoval o tom, jak jsou nevadská ložiska lithia dostatečná k elektrifikaci americké automobilové flotily, když uvedl, že Tesla „zahájí (svou) pilotní továrnu na recyklaci v plném rozsahu příští čtvrtletí v Giga Nevada.“

Výhody recyklace baterií a dalších materiálů

Výhody iniciativy na recyklaci baterií jsou četné. Kromě nepopiratelného pozitivního dopadu na životní prostředí by systém recyklace baterií dokázal výrazně snížit plýtvání a to v pozoruhodné míře. Recyklace by mohla zlepšit také marže automobilky, protože by mohly být rozebrány a recyklovány i materiály, jako jsou články baterií, které nesplňují kontrolu kvality.

Bývalý technický ředitel automobilky Tesla JB Straubel, který sám zakládá specializovaný podnik na recyklaci baterií poblíž Gigafactory Nevada, zdůraznil význam této iniciativy již na výročním setkání akcionářů automobilky v roce 2018.

„Vyvíjíme interně více procesů a provádíme výzkum a vývoj v tom, jak můžeme tento recyklační proces vylepšit a získat zpět více aktivních materiálů,“ řekl.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *