Je opravdu tepelné čerpadlo v Modelu Y, tak učinné?

Tesla Model Y má oproti jiným Modelům navíc tepelné čerpadlo. Youtuber DAErik otestoval nové tepelné čerpadlo ve svém Modelu Y, který testoval proti Modelu S v testu, kdo za kratší dobu vytopí auto na více stupňů, čímž z něho odstraní i sníh.


V minulosti testy topného systému u Modelu 3 ukázaly, že systém, který Tesla použila u Modelu 3 je účinnější než systém u vozů na plyn.

DAErik se rozhodl nechat svůj Model Y a Model S nechat venku, když zrovna silně chumelilo. Na obě vozidla napadlo několik centimetrů sněhu.

Test byl jasný. Dokázat jestli je tepelné čerpadlo v Modelu Y účinnější než topný systém v  Modelu S. Pokud by sníh z Modelu Y zmizel dříve než z Modelu S, tak by bylo jasné, že tepelné čerpadlo je účinnější než jiný topný systém jako je například v Modelu S.

Po dálkovém zapnutí vyhřívání Modelu Y a Modelu S kontroloval DAErik obě vozidla po intervalech 10, 30 a 80 minut. DAErik použil pro test i termokameru, která zaznamenala nejvíce vyhřívané oblasti. Dále DAErik testoval otevírání kufru u obou vozidel, přičemž na kufru obou vozidel byl sníh.

Jak se ukázalo v testu, tak tepelné čerpadlo v Modelu Y je účinnější než topný systém v Modelu S. Když obě vozidla dokončili „odmrazování“, tak na kapotě Modelu Y nezůstal žádný sníh, na rozdíl od Modelu Y, na kterém zůstal.

Topný systém v Modelu S má problém oproti tepelnému čerpadlu v tom, že mu dlouho trvá než se nahřeje na vysokou teplotu, aby odmrazování bylo účinné. Tepelné čerpadlo u Modelu Y dosáhne vysoké teploty skoro hned, takže je odmrazování mnohem účinnější.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *