Japonská firma Sharp podala žalobu na automobilku Tesla

Japonská firma Sharp podala žalobu proti americké automobilce Tesla, přičemž Sharp tvrdí, že palubní komunikační zařízení v Modelech S, 3, X porušuje některé jejich patenty. Žaloba od firmy Sharp přichází krátce poté, co také podal Sharp žalobu na výrobce televizní karet Vizio a výrobce chytrých telefonů Oppo, přičemž je rovněž obviňuje za porušení jejich patentů.


Jak je uvedeno ve zprávě Nikkei Asian Review, žaloba proti palubního zařízení od Tesly byla podaná na soudě v Tokiu. Společnost rovněž žádá o soudní příkaz proti dovozu elektromobilů Tesla, tedy Modelu S, 3 a X.

Je vcelku zajímavé, že elektromobilu Tesla jsou vybaveny aktualizovaným komunikačním zařízením již od května 2018. Dokonce i Hardware 3 byl zkonstruován a naprogramován a uveden na trh v loňském roce. Je ovšem trochu záhadou, proč se firma Sharp rozhodla žalovat automobilku Tesla až roky poté, co Tesla dováží své elektromobily do Japonska.

Přestože podrobnosti o žalobě, kterou podala firma Sharp na americkou automobilku Tesla., tak jsou známy podrobnosti o žalobách, které Sharp podala na další firmy. Například na společnost Vizio tvrdila, že jejich 70palcová televize porušuje přibližně 12 jejich patentů. Naproti tomu výrobce chytrých telefonů Oppo dostal od firmy Sharp žalobu o údajném porušení patentů LTE, která je přítomná i ve vozech Tesla. Obě společnosti se k žalobě zatím nevyjádřili.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *