Jaký má ve skutečnosti dojezd Model S Long Range Plus?

Podle nového testu ujede Model S Long Range na jedno nabití 400 mil, jak tvrdí Elon Musk. Má to, ale jeden háček.


Začátkem letošního roku vydala Tesla novou verzi Modelu S, Long Range Plus. Podle certifikátu EPA ujede Model S v této verzi na jedno nabití 391 mil. Ve stejnou dobu, ale generální ředitel Elon Musk prohlásil, že má Tesla opravdu blízko k dosažení dojezdu 400 mil na jedno nabití. Během meetingu za Q1 2020 Elon Musk oznámil, že dojezdu 400 mil na jedno nabití bylo již dosaženo, protože EPA udělala při testování dojezdu Modelu S Long Range Plus chybu.

Elon Musk řekl, že EPA při testování nechala otevřené dveře a klíček od vozidla uvnitř vozu, což vedlo k větší spotřebě energie.

EPA tyto důvody vyvrátila, ale Musk věří, že Model S je v současné době dosáhnout dojezdu 400 mil na jedno nabití a tento dojezd získá i oficiálně až EPA bude moci pokračovat v testování.

Youtuber Bjorn Nyland na svém kanálu testuje a zabývá se elektromobily. Nyní provedl test Modelu S Long Range Plus, aby se pokusil dosáhnout dojezdu 400 mil na jedno nabití.

Bjorn Nyland zveřejnil výsledky, které se mu podařili dosáhnout a rozhodně Vás překvapí.

Na jedno nabití ujel s Model S Long Range Plus vzdálenost 617 kilometrů, přičemž mu ještě zbyly 4 procenta z kapacity baterie. Bjornovi se podařilo s Model S ujet 384 mil, přičemž by ještě byl schopný ujet zbývající kilometry, aby dosáhl dojezdu, který je podle Elona Muska platná. Bjorn při testu jel rychlostí 90 km/h. Ve videu je, ale vidět, jak Bjorn jede chvílemi jenom 20 km/h.

Celý test potvrdil dojezd, který Musk uvádí. Ale při testu jel Bjorn chvílemi pouze 20 km/h, což je pro reálné použití nepředstavitelné. Takže se dojezd ve skutečnosti může lišit.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *