Jaký je výškový rozdíl mezi Modelem Y, X a 3?

Jeden z fanoušků Tesly se nechal vyfotit u Modelu Y, X a 3. Na fotografiích je krásně vidět jaké výškové rozdíly jsou mezi těmi to modely.


 Jason Yu publikoval na sociální síť Twitter fotografie, jak stojí u Modelu Y, který měl barvu Deep Blue Metallic. Model Y spatřil ve Westlake Center v Daly City v Kalifornii. Podle Yu byl Model Y vysoký okolo 158,8 cm, na první pohled vypadal spíše jako sourozenec Modelu X než Modelu 3. 

Tesla před nedávnem zveřejnila oficiální rozměry Modelu Y a poznamenala, že je přibližně o 10% větší než Model 3. Ovšem nedávné porovnání odhalilo, že Model Y mý výšku 158,8 cm, narozdíl od Modelu 3, který je vysoký 144,8 cm. Jedna z vlajkových lodí Tesly je Model X, který je dosud největším vozem, co vyjel z výrobní linky. Model X je vysoký 168,4 cm, není tedy o mnoho větší než Model Y s 20″ koly. Rozměry Modelu Y nemohou být moc rozdílné právě od Modelu X, jelikož Tesla nabízí možnost tří řad sedadel v obou vozech. Samozřejmě jde třetí řada sedadel sklopit či rozložit dle potřeby.  

Tesla již na svém Twitteru uvedla, že je připravena na první dodávky Modelu Y svým zákazníkům už 15.března. Zákazníci si mohou nakonfigurovat Model Y hned v několik variantách, Long Range varianta ujede na jedno nabití až 506 km, varianta Performace 450 km, je očekávané, že Model Y bude stejně populární jako Model 3, který trhá rekordy. 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *