Jaký je rozdíl mezi Modelem S a Modelem Y ve vyhřívání sedaček?

Vyhřívaná sedadla ve vozech Tesla poskytují naprostý komfort řidičům v chladném období. I  přesto, že každý Model od automobilky Tesla se pyšní vyhřívanými sedadly. V systému vyhřívaných sedadel došlo postupně k vyvíjení a inovaci. DAErik se rozhodl porovnat svůj Model S a nový Model Y.


Na YouTube se objevilo nové video, v kterém fanoušek automobilky Tesla DAErik testuje vyhřívaná sedadla v Modelu S a v Model Y.

Přední sedadla

Umístění topných systémů na předních sedadlech se značně mezi oběma Modely liší. Na základě snímku z termokamery jsou topné spirály u Modelu Y mnohem kompaktnější a koncentrovanější než v Modelu S. Teplota předních sedadel dosáhla v průběhu vyhřívání na teplotu 35 stupňů celsia.

Topný systém u Modelu S je na rozdíl od Modelu Y méně koncentrovanější. Topný systém není koncentrovaný uprostřed sedadla, ale okolo. Teplota sedadel v průběhu vyhřívání u Modelu S dosáhla nejvíce 21 stupňů celsia, zatímco topné články měli v průběhu vyhřívání teplotu až 33 stupňů celsia.

Zadní sedadla

Topný systém u zadních sedadel v Modelu Y byl také kompaktní a koncentrovaný jako přední sedadla.  Umístění topných těles na zadních sedadlech jsou umístěna tak, že pokryjí celé sedadlo a zajistí, tak maximální komfort cestujícímu, který si zapne vyhřívání. Teploty vyhřívání zadních sedadel byly stejné s naměřenými teplotami u předních sedadel.

U Modelu S je na zadních sedačkách rozložení topných těles stejné jako u předních sedaček. Model S má na rozdíl od Modelu Y vyhřívání prostředního sedadla, jelikož neobsahuje výklopný držák na nápoje. Teplota zadních sedadel u Modelu S je stejná jako u předních sedadel.

Zhodnocení

DAErik uvedl, že hlavní znatelný rozdíl mezi oběma vozidly je absence vyhřívání volantu u Modelu Y. Vyhřívání volantu je dostupné u Modelu S a u Modelu X. Bohužel se Tesla rozhodla od této funkce u Modelu 3 a u Modelu Y upustit i přesto, že u obou modelů nabízí s prémiovým interiér. Jelikož Model S má vyhřívání volantu, tak u něj mohl DAErik provést test pomocí termokamery. Podle termokamery se volant Modelu S nahřál na 40 stupňů celsia.

Podle DAErika nabízí oba Modely dobrý systém vyhřívání a každý má své. Model Y má, ale o trochu lepší teploty než Model S.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *