Jaký dojezd má doopravdy Model S?

Tesla Model S Performance nedávno prošla testem dojezdu na jedno nabití, aby bylo možné určit zda ujede přibližně stejně jako dle certifikátu EPA. Dle certifikátu EPA má Model S Performance na jedno nabití ujet  vzdálenost 348 mil.


Když EPA testovala Model S, tak při testu dojezdu jela s Modelem S rychlostí 48,3 mph. Ovšem během testu dojezdu, který provedl majitel Modelu S Sean Mitchell jel s Modelem S výrazněji rychleji než jela EPA. Cestu, kterou si Mitchell vybral byla dlouhá 168 mílí, takže by u svého Modelu S potřeboval dojezd 336 mil, aby se mohl vrátit zpět na start.

Michell ve svém videu řekl, že si nebyl stoprocentně jistý, zda jeho Model S, který byl vyrobený v březnu 2020 bude schopen ujet vzdálenost 336 mil bez toho, aby musel Mitchell Model S dobít. Nejvíce ho trápila rychlost, jelikož jel po dálnicí, kde je stanovená nejnižší rychlost.

Nakonec ho, ale překvapilo, že s jeho Modelem S ujel o 5 mil více než EPA uvádí.

Mitchellova cesta byla dlouhá 335, 9 mil, přičemž měl rezervu 17 mil. Cesta trvala pět hodin a čtyři minuty. Teplota při jízdě byla 72 až 85° Fahrenheita.  Jak možná víte, tak při jízdě v chladnější počasí se elektromobilům zmenší dojezd a zprvu nebudou mít, takový výkon.

Tesla nabízí dvě varianty Modelu S. První varianta Long Range Plus AWD se může pochlubit dojezdem 392 mil. Varianta Performance se může pochlubit cenovkou 94 990 dolarů. Obě vozidla se, ale může pochlubit brutálním zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 2,3 sekundy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *