Jaký bude růst Tesly v budoucnu? Co pro ní bude klíčové?

Tesla zaznamenala v prvním čtvrtletí růst 109% poté, co dodala téměř 185 000 vozidel, což překonalo odhady Wall Street. S těmito výsledky Loup Ventures věří, že americká automobilka nyní vstupuje na svah svého růstu S-Curve, což signalizuje zrychlení růstu Tesly.


Společnost Loup Ventures poznamenala, že růst dodávek americké automobilky Tesla se zvýšil z 23% v prosinci 2019 na 109% v březnu 2021, což je výrazný nárůst za posledních šest čtvrtletí. Společnost vypracovala, že zrychlení růstu, zatímco automobilka vystavovala svojí další továrnu je pozoruhodné.

V lednu společnost Loup Ventures zjistila, že poptávka po automobilech Tesla se rychle zrychluje. Dodávky Tesly v prosinci 2020 meziročně vzrostly o 61% ve srovnání se 44% v září 2020 a 23% v prosinci 2019.

Co Tesla bude potřebovat ke zrychlené poptávce?

Společnost předpovídala, že klíčem k zrychlující se poptávce Tesly bude Gigafactory Texas a Giga Berlín. Na základě příspěvků Tesla China v prvním čtvrtletí se zdá být předpověď společnosti Loup Ventures přesná.

Model 3 a Model Y tvořily 89% z celkových dodávek americké automobilky Tesla v prosinci 2020. V tomto nedávném prvním čtvrtletí přispěl úspěch Modelu Y v Číně k působivým dodávkám Tesly v Číně. Společnost Loup Ventures zdůraznila, že kategorie SUV zůstává pro Teslu nedotčená, protože představuje přibližně 40% globálního trhu osobních automobilů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *