Jaké baterie má Model 3 v Číně?

Automobilka Tesla požádala čínskou vládu o schválení prodeje nové verze Modelu 3 s lithium-železitanovými fosfátovými (LFP) bateriemi.


Tesla se v poslední době snaží přejít na NCM baterie u svých Modelů 3 vyrobených v Giga Šanghaj. Vozidla Tesla, které byly vyrobený v Giga Šanghaj jsou první vozidla od automobilky, které nemají bateriové články od společnosti Panasonic, která Tesla již několik let dodává bateriové články.

Automobilka Tesla uzavřela smlouvu se společností LG CHEM a CATL na výrobu baterii pro vozidla vyrobené v Giga Šanghaj.

Začátkem letošního roku získal web Electrek.co informace o používání lithium-fosfátové (LFP) baterií CATL, které jsou v automobilovém průmyslu méně používané a především se používají u čínských elektromobilů a to kvůli velmi nízké ceně a nižším nákladům.

Zdroj: Electrek.co

Tesla nyní požádala ministerstvo průmyslu o schválení nového Modelu 3 s baterií LFP. Na základě vyplnění se specifikace modelu 3 s novými bateriemi LFP nezměnila. Jednou z výhod baterií LFP je to, že nepoužívají kobalt, což je drahý a někdy kontroverzní minerál.

Automobilka již dříve hovořila postupném vyřazování kobaltu z baterií. NCA baterie již používají méně kobaltu. Baterie LFP jsou také považovány za bezpečnější, pokud by se vyskytl problém. Nehoří tak rychle jako jiné chemikálie Li-ion baterií.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *