Jak vypadá zrychlení elektromobilu za 1,1 sekundy?

Zajímalo vás někdy, jak vypadá zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 1,1 sekundy. Grafik se toto zrychlení pokus vizuálně zrealizovat, vizualizaci provedl na druhé generaci Roadsteru.


Při odhalení nového Roadsteru ukázala Tesla i specifikace a asi nejzajímavější ze specifikací bylo právě zrychlení a dojezd. Na jedno nabití je Roadster schopný ujet až 620 mil a z 0 na 100 km/h zrychlit za 1,9 sekundy. Samozřejmě specifikace jsou různé a liší se verze od verze.

Generální ředitel Elon Musk při odhalování dodal, že tyto specifikace jsou pouze ty nejzákladnější a jedná se o nejnižší verzi Roadsteru.

Musk později informoval, že Tesla má v plánu nabídnout SpaceX package. Tento balíček by měl Roadsteru zvýšit výkon, čímž by měl mít lepší zrychlení z 0 na 100 km/h. Fanoušci si, ale do poslední chvíle mysleli, že se jedná o klasický vtip Muska, jelikož si na Twitteru dělá velmi rád ze všech srandu.

Stále, ale není jasné, jaké zrychlení s SpaceX package bude Roadster mít. Někteří fanoušci říkají, že Roadster s SpaceX package by měl z 0 na 100 km/h zrychlit za pouhých 1,1 sekundy, přičemž základní verze Roadsteru zrychlí z 0 na 100 km/h za 1,9 sekundy.

Jeden z grafiků a fanoušků Tesly se rozhodl vytvořit počítačovou vizualizaci zrychlení Roadsteru s SpaceX package. Roadster na trh přijde v roce 2022, ačkoliv měl přijít dříve, ale Musk řekl, že Tesla upřednostňuje výrobu Cybertrucku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *