Jak vypadá výroba v Giga Shanghai?

Tesla již z důvodu pandemie musela zavřít své továrny v USA, ale i přesto může mít Tesla velmi úspěšné čtvrtletí.


I přes uzavření některých továren Tesla zůstala otevřená Giga Shanghai, která je schopna za rok vyrobit až 150 000 vozidel. V momentální době probíhá stavba fáze 2 u Giga Shanghai a Tesla se také chytá představit Model 3 Long Range pro čínská trh. Je pravda, že Gigafactory Shaghai musela být z důvodu šíření viru COVID-19 uzavřena, ale v února byla zase Gigafactory otevřena.

Tesla s ohledem na celou situaci vydala krátké video, ve kterém ukazuje celou Giga Shanghai od parkovišť pro právě vyrobených Modelů 3, ale i celou robotickou linku, které je skoro celá automatizována.

Celé video poskytlo dobrý náhled na celou Giga Shanghai. Ve videu bylo možno vidět lisování dílů pro Model 3 až po kalibraci všech kamer a celého systému Tesla. Krátká část celého videa byla věnována i lakovně. Právě lak je jeden z důvodů, proč někteří kritizují vozy Tesla.

Podle dosud poskytnutých informacích bude Giga Shanghai schopna vyrobit až 3000 Modelů 3 týdně. Tesla se v momentální době snaží navýšit výrobu v Giagfactory Shanghai na maximum, aby eliminovala ztráty výroby z důvodu uzavření její továren v USA. Uvidíme, zda se Tesle její plány podaří…

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *