Jak vypadá výroba v Giga Šanghaj?

Automobilka Tesla zveřejnila velmi povedené časosběrné video, které poukazuje na masivní produkci vozů v Giga Šanghaj. Nové časosběrné video dává i zajímavý pohled na něco, co generální ředitel Elon Musk označil jako Tesla „Alien dreadnought“.


Generální ředitel Elon Musk před pár lety řekl, že chce, aby Tesla vymýšlela nové produkty, ale také chce, aby novou továrnu považovala za nový produkt, i stroje v ní. Musk poprvé tuto myšlenku popsal v továrně Fremont při výrobě Modelu 3.

Musk v továrně Fremont řekl:

„Tato linka, kterou právě vidíte je verze 0,5. Očekávám, že v dalších letech se tato linka zdokonalí a verze 3 bude špička. Nemůžete mít lidi v samotné výrobní lince, jinak klesnete na rychlost lidí. V samotném výrobním procesu tedy nebudou žádní lidé. Lidé budou stroje udržovat, upgradovat a vypořádat se s anomáliemi.“

V Giga Šanghaj umístila Tesla svou nejnovější linku na výrobu Modelu 3. Nyní zveřejnila působivé video, jak to v Gigafactory vypadá a jak funguje nejnovější výrobní linka. Zatím se, ale nejedná o zcela autonomní linku, o které Elon Musk sní.

Pokud se Vám zdá na první pohled výroba Modelu 3 pomalá, tak Vás zdání klame. Výrobní linka vyrábí Model 3 neuvěřitelným tempem, které neustále roste a navíc Tesla staví nové Gigafactory po celém světě.  Na konci minulého čtvrtletí měla Tesla roční výrobní kapacitu 200 000 vozidel. Tohoto čísla Tesla dosáhla za pouhých sedm měsíců od začátku výroby. Je dobré říci, že Tesla za týden vyrobí 4000 vozidel, což je opravdu vysoké číslo, ale Musk ho chce několikanásobně navýšit.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *