Jak vypadá ošetření Tesly Y, když dostává XPEL PPF?

Jedním z prvních doplňků pro mnoho majitelů Tesly je ochranný nátěr (PPF) nebo keramický povlak, který pomáhá snižovat riziko poškození vnějšího nátěru na jejich novém vozidle.


Známá autoopravna v oblasti San Francisco Bay Area OCDetailing, pravděpodobně nejlépe známý pro své služby korekce barev a exteriérového opláštění / povlakování pro majitele Tesly, nám poskytl hypnotický pohled na Tesla Model Y, který podstupuje transformaci filmu na ochranu barev XPEL.
Nejprve je nutné pochopit rozdíly mezi dvěma velmi oblíbenými aplikacemi na ochranu barev: PPF a Ceramic Coating.

 

KERAMICKÝ POVLAK (OPTI-COAT PRO +, CARPRO CQUARTZ)
Keramický povlak, nebo také známý jako nano povlak, je tekutý polymer, který lze aplikovat na vnější povrch laku Tesla. Povlak se chemicky váže na barvu vozidla a vytváří vrstvu ochrany, která je jak tvrdší než tovární barva, tak hydrofobní pro odpuzování vody. Konečným výsledkem je lesklý vzhled, který také obsahuje mnoho vlastností, které usnadňují mytí aut a odstraňování skvrn, včetně trusu ptáků. Nanotechnologický povlak také poskytuje vylepšenou ochranu pro stopy víření a poškrábání. Pravděpodobně dvě nejoblíbenější značky keramických povlaků pro majitele Tesly jsou CarPro CQuartz Finest a Opti-Coat Pro + .

Výhody keramických povlaků pro majitele Tesly jsou následující:
• Díky vysokému lesku je vozidlo mimořádně lesklé.
• Díky hydrofobní vlastnosti je mytí automobilu hračkou. Voda a mýdlo stáhnou z vozidla špínu s minimálním stíráním.
• Chemická vazba chrání barvu před nečistotami.
• Ochrana proti UV záření chrání barvu před vyblednutím.

 

Na povrch automobilu, se keramické povlaky nanášejí v kapalné formě, vyžadují méně manuální práce, a proto je instalace výrazně levnější. Keramické povlaky také stárnou s časem a je třeba je znovu aplikovat mezi 2–5 lety.

 

OCHRANNÁ FÓLIE (XPEL PPF)
Pro mnoho majitelů Tesla přichází rozhodnutí použít ochranný film od XPEL, 3M nebo jiného dodavatele jako neomylný kvůli celoživotní ochraně produktu proti poškrábání, vandalismu, a dokonce i menším ohýbačům blatníků kvůli regeneraci ochrany.
Použití PPF však může v kombinaci se službami korekce barev dělat vysoké náklady, které se pohybují v rozmezí několika tisíc dolarů až 10 000 dolarů. Ceny se liší v závislosti na úrovni ochrany nainstalované ve vašem zařízení Tesla. Někteří se rozhodnou instalovat PPF pouze na oblasti vozidla, které jsou nejvíce náchylné k poškození a otěru, jako je kapota, přední nárazník a zadní nárazník, zatímco jiní se rozhodnou zabalit celé auto.
Lidé na OCDetailing nám dávají podrobný pohled na úroveň práce a přesnost, která jde do ochrany s PPF.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *