Jak vypadá Model 3 pro rok 2021?|Tesláček

Youtuber Tesláček jako první v České republice nám představil Model 3 určený pro rok 2021. Ve svém videu Tesláček ukázal všechny změny, které Tesla u nové verze Modelu 3 udělala. Natočil celkový pohled na Model 3 pro rok 2021 a vše navíc v češtině. Ve videu nezapomněl ukázat ani středovou konzoli, kterou Tesla naprosto celou předělala.


Interiér vozidla

Hlavní změny se odehráli v interiéru vozidla. Tesla novému Modelu 3 přidala dvojitá okna, která zajistí lepší odhlučnění kabiny a zmenší i spotřebu vozidla, jelikož nebude při vytápění kabiny unikat teplo. Možná nejvýznamnější změnou pro většinou majitelů Modelu 3 je elektricky výklopný zadní kufr.

Další změnou je kompletní proměna středové konzole. Ta nyní získala matný povrch, místo původního lesklého. Dále se více přizpůsobila té, kterou najdeme v Modelu S a v Modelu X.  Dostala elegantní chromovou lištu, která naopak zmizela z držáku na pití. Středová konzole obdržela i novou bezdrátovou nabíječku, která dělá nabíjení telefonů v Modelu 3 mnohem jednoduší.

Řidiči dále ocení nová boční zrcátka, které mají automatické stmívání. Proměnou prošel i volant, který je nyní vyhřívaný a má nový elegantní vzhled.

Větší dojezd a nižší spotřeba

Jednou se zásadních změn nového Modelu 3 pro rok 2021 je zvýšení dojezdu a snížení spotřeby. Automobilka za využití nové techniky a nového tepleného čerpadla dokázala zvýšit dojezd Modelu 3. Tepelné čerpadlo či zdvojení skel pomohlo i ke snížení spotřeby.

Parametry vozidla

Pro lepší přehled parametrů nového Modelu 3 pro rok 2021 jsme pro vás vytvořili tabulku s přehledem parametrů.

Cena Modelu 3 pro rok 2021

Pro většinu potencionálních zákazníků je snad nejlepší zprávou, že Tesla nezvedla cenu za nový Model 3 pro rok 2021. Pokud i vy by jste o nový Model 3 měli zájem, tak ho již najdete v české online konfigurátoru Tesly. Základní verze Modelu 3, verze Standard Range Plus vyjde v ČR na 1,3 milionů korun. Tato verze bude dostupná v prvním čtvrtletí 2021. Pokud by jste chtěli vyšší dojezd či lepší zrychlení, tak vaší pozornosti nemůže ujít verze Long Range, a pokud by jste chtěli mít nejvyšší variantu Modelu 3, tak se určitě ohlídněte po verzi Performance. První dodávky těchto dvou verzí se uskuteční již na konci letošního roku.

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *