Jak vypadá cybertruck se solárními křídly?

Tesla Cybertruck bude vůbec prvním vozidle od kalifornské automobilky, které bude mít solární pohon. Nové video na internetu ukazuje Cybertrucka s využitím sluneční energie a je to opravdu zajímavý koncept.


Po představení Cybertrucku generální ředitel Elon Musk mnohé překvapil, když řekl, že nový elektrický pickup od Tesly bude mít i variantu se solární střechou, která prodlouží dojezd až o 15 kilometrů denně.

Muskova slova byla pro většina fanoušků překvapivá, jelikož již několik výrobců vyzkoušela možnost využití solární střechy na své elektromobily, ale většina projektů selhala či na vozech solární střecha z důvodu malého výkonu neměla význam i přinesla by jenom počáteční náklady.

Již v roce 2017 se Musk zmínil, že se momentálně s týmem inženýrů zaměřuje na možnost integrace solárních článků na Model 3,alepo důkladném prozkoumání a otestování došli k závěru, že integrace solárních článků na Model 3 nemá význam.

Účinnost solárních článků se, ale od roku 2017výrazně zlepšila a automobilka Tesla vytvořila i speciální tým ,který se solárními články zabývá a to nejenom pro automobily, ale zajímá se i o integraci do domů.

Známý virtuální umělec Slav Popovski se rozhodl graficky zpracovat Cybertrucka společně s využitím sluneční energie.

Možná se Vám zpracování od Slav Popovski zdá trochu bláznivé, ale nemusí se moc lišit od reality. Musk po oznámení využití sluneční energie u Cybertrucku oznámil, že by bylo možné přidat i další plochy nebo křídla, aby výkon solárních článků byl větší.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *