Jak vyměnit řídící jednotku z HW 2.5 na HW 3.0

Elon Musk v říjnu roku 2018 uvedl, že majitelé Tesly s jednotkou HW 2.5, kteří si zakoupili Full Self-Driving Suite, dostanou od Tesly bezplatný upgrade na novou řídící jednotku a to na HW 3 . Nyní podle informací Tesly dodržel slovo a majiteli Modelu X z Kanady tento upgrade poskytla.


Majitel Modelu X ve verzi P100D, který provozuje kanál Electric Dreams na platformě YouTube, nedávno obdržel nejnověší aktualizaci softwaru V10. Jeho Model X však byl vybaven řídící jednotkou HW 2.5 a nemohl tedy využít některé funkce, které update přinesl. Jako je například vylepšení vizualizace řízení. Pro majitele Modelu X bylo nefungování funkcí, které přinesl update zklamáním i přesto že měl Teslu s Tesla’s Self Driving. Díky tomu se majitel Modelu X rozhodl, kontaktovat servis s požadavkem na výměnu řídící jednotky 2.5 na nejnovější jednotku od Tesly a to na jednotku HW 3.

Majitel poznamenal, že Tesla se ozvala na jeho dotaz dříve než očekával. Po podepsání dokumentů, prý netrvalo dlouho než k němu přijel celý tým Tesla Mobile Servis, který vymněnil řídící jednotku HW 2.5 za HW 3. Při celé výměně bylo majiteli zakázáno pořizovat jekékoliv videa či fotky. I přesto se na internetu pár takovýchto fotografií a videí objevilo. Snímky, které majitel pořídil poukazují na robusnější zpracování nové řídící jednotky HW 3 oproti HW 2.5. Celý upgrade trval hodinu a půl a poté se do vozidla musel nainstalovat nový firmware, ten se instalovat ještě další dvě hodiny.

Po dokončení celého upgadu byl Model X aktualizován na nejnovější software, který Tesla veřejně poskytuje. Nyní už majitelovi Modelu X fungují všechny funkce, které řídící jednotka HW 2.5 nepodporovala.

Vyjádření Elona Muska

Musk se k celé situaci upgradu řídících jednotek HW 2.5 na HW 3 vyjádřil: Retrofity se začnou, až bude náš software schopen využívat smysluplné výhody počítače Tesla FSD, který je řádově mnohem schopnější. Prozatím je trochu nevýhodné mít počítač Tesla FSD, protože náš software je výhodnější pro HW 2.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *