Jak to vypadá se stavbou Giga Berlín?

Automobilka Tesla zahájila výstavbu samotné Gigafactory Berlín. Na pozemku, kde bude stát Giga Berlín se objevilo několik těžkých strojů, které zakládají konstrukci Gigafactory.


V loňském roce generální ředitel Elon Musk řekl, že Tesla vystaví novou Gigafactory poblíž Berlínu a bude nést název Giga Berlín. Tesla koupila pozemek na výstavbu Giga Berlín o rozloze 300 hektarů a Tesla ho koupila za 40 milionů EUR. Pozemek se nachází v průmyslovém parku GVZ Berlin-Ost Freienbrink.

Dále Elon Musk řekl, že Tesla bude v Giga Berlín vyrábět baterie, pohonné jednotky a kompletní vozy. Jako první se bude v Giga Berlín vyrábět model Y pouze pro evropský trh. Musk usiluje o to, aby první Model Y vyjel z Giga Berlín již v červenci 2021.

Kvůli pandemii zaznamenal časový harmonogram výstavby Giga Berlín mírné zpoždění. To především díky tomu, že Tesla musela americké pracovníka poslat zpět do USA a ještě byl zjištěn problém z podložím na pozemku Giga Berlín. Němečtí úředníci, ale uvedli, že by stavba Giga Berlín měla být dokončena dle harmonogramu a ani pandemii či problém s podložím nebude mít pro Teslu vliv na zpoždění.

Nové video z Giga Berlín ukazuje, že buldozery a nákladní vozy pilně připravují základy samotné Gigafactory. Tesla také provádí zátěžové zkoušky, aby zjistila správný postup pro stavbu Giga Berlín. Díky videu můžeme získat i představu o tom, jak bude Giga Berlín veliká.

 

Kromě výroby stovek tisíc vozidel Tesla ročně chce mít i automobilka v Gigafactory výrobní linku na výrobu baterií. Dále bude potřeba několik kilometrů dlouhé silnice, aby měla tesal přístup do všech budov, které budou Giga Berlín obklopovat.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *