Jak to vypadá se stavbou Giga Berlín?

Výstavba Giga Berlín se neustále zrychluje. V momentální době se pracuje na výstavbě první fáze Giga Berlín.


Nedávné video od tvůrce @Gf4Tesla ukazuje, jak jeřáby společně s ostatní těžkou technikou. Na záběrech je vidět, jak kamiony přiváží ocelové konstrukce, z kterých poté vzniknou nosníky či pilíře.

Automobilka Tesla obdržela předběžný souhlas s tím, že může zahájit výstavbu samotné Giga Berlín na konci května. Státní orgán pro životní prostředí udělil Tesle souhlas, aby mohla začít se základy Giga Berlín. Tesla nejprve začala nejprve začala s rozšířením a přivedením cesty přímo k místu, kde právě probíhá stavba samotné Giga Berlín. Tímto umožnila přístup na místo těžké technice, ale především přístup kamiónů, kteří na místo vozí, ale i odváží materiál. Dále následovala položení prvního pilíře, na kterém bylo otestováno podloží. Tento krok je velmi důležitý.

Začátkem června byly vylity základy a usazeny patky Giga Berlín. Dále dle všeho bude tým vylévat základovou desku a dále usazovat pilíře.

Podle společnosti CDMG, která se zabývá ocelovými konstrukcemi je velmi pevná ocelová konstrukce pro Teslu výhrou před zborcenými či špatnou statikou Giga Berlín. Nic, ale nenasvědčuje tomu, že by podloží Giga Berlín bylo nestabilní a pros tavbu nevhodné.

Tesla plánuje zahájit výrobu Modelu Y v Giga Berlín v červenci 2021. Je očekáváno, že se ročně v Giga Berlín vyrobí až 500 000 vozidel a zaměstná 12 000 lidí. Dokončení Giga Berlín je velkým okamžikem, jelikož na evropský trh přijde crossover Model Y, který má být dle Tesly ještě více prodávaný než Model Y.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *