Jak to vypadá mezi Teslou a Panasonicem?

Partnerství mezi Teslou a Panasonicem se v posledních letech pomalu zhoršuje, ale zjevně se v poslední době jejich vztah, kvůli obchodu zlepšuje. Dokonce se mluví o rozšíření výroby baterii v Giga Nevada.


Giga Nevada neboli Gigafactory 1 se v poslední době stala největší továrnou na světě na výrobu baterií. Ale začátkem tohoto roku řekla Tesla, že omezuje výrobu bateriových článku Panasonic pouze pro Model 3.

Společnost Panasonic zpočátku investovala do své továrny přibližně 1,6 miliardy dolarů, což jí pomohlo dosáhnout výroby bateriových článku na 35 GWh.

Panasonic v poslední době zasáhla zpráva o tom, že automobilka Tesla chystá vlastní baterie, které omezí či dokonce utnou odběr baterií od společnosti Panasonic. Společnost Panasonic měla plány pokračovat ve svém růstu a zvýšit kapacitu továrny na 105 GWh bateriových článků a 150 GWh baterií, čímž chtěla podpořit automobilku Tesla. Díky tomu, že Tesla vynesla na povrch zprávu o tom, že plánuje vyrábět své baterie, tak společnost Panasonic zrušila všechny své plány na růst továrny. Panasonic podle dostupných informací vedl s Teslou spory o tom, že Tesla od Panasonicu chtěla nakupovat baterie, co nejlevněji, a to kvůli tomu, že Panasonic sídlí u Giga Nevada neboli Gigafactory 1.

Ovšem v pondělí oznámil finanční ředitel společnosti Panasonic Hirokazu Umeda oznámil, že výroba baterií v Giga Nevada je za první čtvrtletí konečně zisková, než musela být Giga Nevada zavřena z důvodu pandemie.

Reuters dnes oznámila:

„Vidíme silnou poptávku ze strany Tesly nad rámec současné kapacity závodu v Nevadě 35 gigawatthodin ročně,“ řekl finanční ředitel Panasonic Hirokazu Umeda v pondělí. „Právě diskutujeme o rozšíření kapacity závodu,“ řekl.

No uvidíme, jak celá situace mezi automobilkou Tesla a společností Panasonic dopadne a zda svoje partnerství ukončí či bude pokračovat.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *