Jak to bude s akciemi Tesly? Nakoupit nebo prodat?

V letošním roce akcie americké automobilky Tesla trhají rekordy a míří k samému vrcholu. Co s nimi bude dál? Půjdou stále nahoru nebo je lepší prodej?


V červnu letošního roku jste mohli zaznamenat, že akcie automobilky Tesla prolomily hranici 1000 dolarů za akcii, čímž se Tesla stala nejhodnotnější automobilkou na světě. Její tržní kapacita v tu dobu byla přibližně 190 miliard dolarů.  O měsíc později dosáhli akcie automobilky hranice 1500 dolarů za akcii. Tesla k této speciální hranici vydala limitovanou edici šortek s nápisem S3XY.

Někteří analytici, kteří se zabývají prodejem a nákupem akcií si mysleli, že rychlý růst akcií americké automobilky Tesla je pouze dočasný, ale mýlili se. Akcie Tesly nepřestávají růst a to i přesto, že Tesla již delší dobu neodhalila žádný nový produkt.

Minulý týden prolomily akcie Tesly hranici 200 dolarů za akcii. Jedním z důvodů bylo rozdělení akcií v poměru 1:5, které má proběhnout ke konci měsíce. Rozdělení akcií bylo velmi důležitým krokem, jelikož hodnota automobilky neustále roste.

Akcie americké automobilky Tesla se po rozdělení budou nakupovat za 5x nižší hodnotu a současným majitelům se počet akcií vynásobí pěti. Rozdělení akcií má za úkol nalákat nové investory. Hodnota akcií nadále zůstává stejná i přes rozdělení.

Při oznámení rozdělení akcií zaznamenala Tesla nárůst svých akcií o 40%. Jedním z důvodů, který má podíl na růstu hodnoty automobilky Tesla je chystaný Tesla Battery Day, který má proběhnout 22.září a dle Muska by se mělo jednat o nejvýznamnější den za historii automobilky Tesla.

Chcete si nakoupit akcie Tesly?

Jak porostou akcie americké automobilky Tesla nikdo neví. Ale analytice, jako třeba Jim Cramer se domnívá, že se s automobilky Tesla stává jedna z nejsilnější společností na Wall Street. Tržní hodnota automobilky by nyní měla být více než 400 miliard dolarů, čímž se stává nejhodnotnější automobilkou na akciovém trhu.

Jak to má Musk s rostoucí hodnotou automobilky Tesla?

Generální ředitel Elon Musk je známý tím, že si s automobilky Tesla nebere vůbec žádný plat, ale vlastní akcie. Pokud automobilka Tesla nadále poroste a vyšplhá se její tržní hodnota na 650 miliard dolarů, tak by Musk měl obdržet odměnu vy výši 55 miliard dolarů. Společně s přibližně 20% podílem v automobilce by měl Musk vlastnit majetek v hodnotě 200 miliard dolarů. Tato hodnota majetku by ho měla dostat na první příčku nejbohatších lidí světa, čímž by předběhl majitele Amazonu, Jeffa Bezose.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co, www.teslarati.com, YouTube|Tesláček

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *