Jak Tesle klesly dodávky v době pandemie?

Pandemie zasáhla snad celý svět. Mezi nejvíce zasažené oblasti patří i automobilový průmyslu.


Dodávky Tesly klesly o 37% v Kalifornii a o 30% v USA. Tyto údaje vyplývají z registraci vozidel, ale tyto výsledky nejsou vůbec špatné.

Kvůli pandemii musela Tesla zavřít i svojí továrnu Fremont, kde vyrábí svoje vozy. V továrně Fremont vyrábí Tesla většinu svých vozidel a proto se očekává, že odstávka této továrny bude mít dopad na finanční výsledky za druhé čtvrtletí 2020.

Wall Street Journal nyní hlásí registraci dat v Kalifornii a USA:

„Údaje z výzkumné firmy Dominion Enterprises ukazují, že počet registrací v dubnu a květnu klesl o 37%, což je hned první problém o tom, jak americká karanténní opatření na zpomalení šíření koronaviru ovlivnila domácí poptávku po automobilce Silicon Valley. Zpočátku se zdálo, že vůči problémům je imunnější, než soupeři, když zveřejnil překvapení z prvního čtvrtletí. “

Podle registračních údajů dodala automobilka Tesla za měsíc duben 6260 vozidel v Kalifornii. Dodání takového to počtu vozidel v dubnu nejspíše pomohlo tom, že si Tesla v březnu vytvořila relativně velikou zásobu svých vozidel. V květnu Tesla v Kalifornii dodala pouze 1447 vozidel. Zaznamenala tedy pokles o 70%.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *