Jak si vede Giga Berlín?

Nejvyšší právní soud v Berlíně nařídil v sobotu zastavit kácení lesů, kde má stát Giga Berlín. Celé rozhodnutí soudem vzniklo na podání stížnosti místních ekologů a aktivistů skupiny Green League of Brandenburg.  Ministerstvo životního prostředí dalo společnosti Tesla ve čtvrtek zelenou, aby mohla začít s, kácení a úpravou terénu na své vlastní riziko, zatímco Tesla stále čeká na konečné stavební povolení.


 Spolková asociace německého průmyslu BDI, dále varovalo, že zpoždění velkých projektů, do kterých patří i Giga Berlín může být škodlivé pro zemi a oslabuje i zisk investorů. Organizace proto požaduje silnější a rychlejší úřednické a soudní jednání. 

„Schvalovací postupy pro průmyslové závody se staly obrovskou překážkou pro investice nejen od amerických společností. Pokud v současné době neexistuje rozhodné protiopatření, hrozí Německu jako investičnímu umístění trvalé poškození, “řekl prezident BDI Dieter Kempf pro německou publikaci Tagesspiegel. 

Celá Giga Berlín byly minulý týden zbavena obav o zásobování vodou a podle plánu začala provádět opatření na ochranu životního prostředí. Společnost Tesla doufá, že zahájí stavbu v polovině března a do července 2021 plánuje zahájit výrobu 150 000 vozidel ročně. Očekává se, že Giga Berlín zaměstná 8000 pracovních míst. 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *