Jak si vede Autopilot od Tesly oproti Autopilotu od BMW?

Tesla Model 3 ve verzi Standard Range Plus, vybavený funkcí Autopilot byl nedávno testován proti důstojnému konkurentovi: BMW M850i ​​Gran Coupe, vůz, který v sobě spojuje luxus a výkon s vlastním prémiovým softwarem, který má na starost autonomní řízení.


Ash Davies se rozhodl na YouTube porovnat tyto dvě auta, tedy BMW M850i​​Gran Coupe a Teslu Model 3 ve verzi Standart Range Plus a k testu přidal i funkci Autopilota. Tímto testem chtěl zjistit, jak obstojí nejlevnější elektromobil od Tesly, oproti z jednomu z nejluxusnějších vozů od BMW. Model 3 od Tesly byl vybaven fukcí Autopilota, což je funkce, která je v dnešní době u Tesly standartem a mají jí všechny její elektromobily.

BMW M850i ​​Gran Coupe bylo naproti tomu vybaveno volitelným balíčkem Professional Assistance Driver Package, kteří řidičům poskytuje řady bezpečnostních prvků, upozornění na mrtvé úhly, výstrahy a upozornění napříč dopravou, asistence řízení jízdních pruhů a pakovací asistent. Zahrnuje také funkci Autopilota podobnou jako ve vozech Tesla, ale u BMW nese název Extended Traffic Jam Assistant. tento Autopilot pomáhá řidiči řídit vozidlo v přetížených oblastech na silnici.

Tesla Model 3 ve verzi Standart Range

Davies zpočátku vytáhl Model 3 na projížďku po místní dálnici. Díky dojmu ze schopnosti vozidla ovládat a manévrovat bez incidentu uvedl, že se nemusí starat o samotné řízení elektromobilu, a to zejména díky funkci vizualizace jízdy, která je k dispozici na 15 ″ obrazovce displeje vozidla. Davies poznamenal, že základní Autopilot Modelu 3 je velice důvěryhodný a chová se jako řidič vozidla.

BMW M850i ​​Gran Coupe

Davies poté testoval druhý vůz – tento typ proto, že nejlepší technologie ve vozech BMW se obvykle nachází u špičkových modelů, jako je M805i Grand Coupe. Davies vzal na vědomí luxus vozidla, nebyl tak nadšený jeho skutečnou technologií. Například na displeji vozu se na rozdíl od standardního Autopilota Tesly nezobrazí žádná aktivní vozidla, a to ani s aktivovanou funkcí asistence řidiče.

Rovněž poznamenává, že balíček Extended Traffic Jam Assistant je spíše jako adaptivní tempomat než funkce autopilota. Po neúspěšném pokusu o změnu jízdního pruhu se Davies rozhodl otestovat, jak dobře se vozidlo zastaví v běžném provozu. BMW zpomalilo, ale udělalo to s takovou prudkostí, že Davies uvedl, že „vozidlo zpomalilo všemi silami, myslel jsem, že dojde k havárii“.

Závěr

Autopilot od Tesly je jedním z nejlepších na trhu. Jak uvedl Davies ve svém videu, je zřejmé, že funkce Autopilota od Tesly snadno překonává mnohem dražší funkce luxusního automobilu, jako je BMW. Davies poznamenal, že Tesla je prostě společnost, která je se softwarem více než velmi dobrá, zatímco němečtí výrobci automobilů jako je BMW jsou s hardwarem pouze dobří. A pokud jde o technologii asistence řidiče, nejlepší software pravděpodobně vyhraje. Z celého tetsu vyplývá, že na Autopilota od Tesly jen tak někdo nemá. Navíc ho Tesla neustále vylepšuje.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *