Jak se pandemie dotkla nabíjení na Superchargerech?

Generální ředitel Tesly Elon Musk zveřejnil zajímavý graf, na kterém je vidět, jak se změnilo používání Superchargerů během pandemie za posledních několik měsíců.


Vzhledem k tomu, že většina občanu je doma, tak není používání Superchargerů, tak masivní jako před pandemií. To samé se děje i s benzínem, u kterého teď velmi klesla cena. Musk se proto rozhodnul zveřejnit graf, na kterém je vidět, jak jsou využívané Superchargery během pandemie.

Na grafu můžeme vidět, že na konci ledna až na začátku únoru v Číně klesnul počet nabíjení na Superchargerů.

Zdroj: Tesla

Dále na grafu můžeme vidět rychle zvedající se křivku, které se zvedla v okamžiku, kdy přes Čínu přešla první vlna koronavirusu. Křivka poté spadla, kdy na Čínu přišla druhá vlna COVID-19.

V Evropě a Severní Americe nebylo použití Superchargerů tolik cítit, jelikož koronavirus sem přišel přibližně o měsíc později, co do Číny. Když sem přišla vlna s COVID-19, tak Tesla zaznamenala rychlí pokles dobíjení na Superchargerech.

Je zajímavé, že v Asii a Tichomoří došlo pouze k malému poklesu dobíjení na Superchargerech. Tesla zaznamenala mírný pokles  v únoru.

Je důležité si uvědomit, že pro některé majitelé vozů Tesla nejsou Superchargerech hlavním způsobem, jak nabíjet. Většina nabíjí svá auta  v noci doma. Ti, kteří mají možnost nabíjet doma a využívali Superchargery, tak začali využívat domácí nabíjení, aby nemuseli na veřejné prostory.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *