Jak pokračuje stavba Giga Berlín?

Giga Berlín nyní dostává první betonové podlahové desky a Tesla neustále tlačí na zrychlení stavby, aby se výstavba Giga Berlín stihla dle časového harmonogramu.


Fotografie od jednoho z fanoušků Tesly, které vyfotil 6.července nyní naznačují, že je Tesla nyní v procesu, kdy již betonuje podlahové desky na místě, kde bude stát samotná továrna.

Začátkem června zahájil stavební tým automobilky Tesla základní práce, které se týkají samotné továrny. Tesla navážela vlaky betonové nosníky a desky, které budou sloužit pro stavbu konstrukce samotné továrny.

Automobilka Tesla má nyní vládní povolení na zahájení základních prací, které získala v polovině května. Po výkopu základu a dalších prací pracuje stavební tým Tesly nyní na pokládce podlahy, na které v budoucnu bude stát výrobní linka, která bude vyrábět Model Y a v budoucnu možná i další Modely.

Na konci června pracovala Tesla na přesunu velkých betonových nosníku na místo, kde budou poté zabetonovány. Došlo také k vybudování nových štěrkových cest, které slouží k snadnému přesunu ke staveništi. Tyto štěrkové cesty jsou nezbytné k přesunu velký betonových částí k místu, kde bude v budoucnu stát samotná továrna.

Model Y má být první vozidlo, které má být vyrobeno v Giga Berlín již v červenci 2021. Aby Tesla vše do toho to data stihla, tak ji již nesmí nic zabrzdit, jelikož z důvodu pandemie musela poslat několika amerických dělníků zpět do USA. Giga Berlín má být především významná z důvodu moderní lakovny, která způsobí revoluci v lakování vozů Tesla. Generální ředitel Elon Musk dokonce prozradil, že Tesla díky nové lakovně plánuje na trh uvést i nové barvy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *