Jak nabíjí Tesla elektrický tahač Semi?

Při představení elektrického tahače Tesla Semi se Tesla pouze okrajově zmínila o nabíjení a dalších podrobnostech, které se nabíjení týkají. Tesla si při testování Semi dávala velký pozor, aby ji u nabíjecích stanic vidělo, co nejméně lidí a teprve nedávno jim povolila sdílet fotografie, které se týkají nabíjení elektrického tahače.


Edmont je majitel Modelu 3, ale také velký nadšenec do elektrických vozidel. Před nedávnem se mu podařilo pořídit fotografii, jak Tesla Semi stojí na Superchargeru a nabíjí. Edmont neřekl, kde byla fotografie pořízena, ale fanoušci se domnívají, že v Kanadě, což je velmi pravděpodobné, jelikož zde byl elektrický tahač spatřen při testech.

Jediné, co generální ředitel Elon Musk při představení Tesla Semi řekl je, že se Tesla chystá vystavět síť Megachargerů, které budou podporovat rychlé nabíjení a budou určeny převážně pro Semi. Tesla zatím dle dostupných informací se stavbou Megachargerů nezačala a pro nabíjení Semi využívá Tesla ad hoc.

O vyřešení nabíjení pomocí ad hoc neposkytla Tesla zatím žádné informace, ale zdá se, že toto řešení řeší problém s nabíjením elektrického tahače. Toto řešení nebylo dosud známe a nebylo na internetu k vidění, jelikož Tesla před nedávnem povolila fotografovat elektrický tahač Semi při nabíjení.

Ad hoc je ve skutečnosti velmi kompaktní řešení, jelikož Tesla používá box, ve kterém je spojený kabel od Superchargeru s kabelem od Semi. Celý Ad hoc vypadá, že je konstruován pro více kabelů, takže Tesla zřejmě počítá, že bude Semi nabíjet z více Superchargerů.

V příštích měsících se můžeme těšit na nové informace a fotografie o elektrickém tahači Tesla Semi, jelikož generální ředitel Elon Musk oznámil, že elektrický tahač půjde brzy do sériové výroby. Fanoušci očekávají, že Tesla při akci Tesla Battery Day zmíní i baterie, které použila pro elektrický tahač Tesla Semi.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *