Jak je to s nabíjením elektromobilu v Číně? | Tesláček

Známý youtuber Tesláček ve svém novém videu rozebral Volkswagen Power Day, kde vysoce postavení lidé této automobilky hovořili o výhodách elektromobilu. Dokonce si automobilka nechala v Číně udělat průzkum, kde se lidí ptala, proč by si koupili či nekoupili elektromobil.


Dle průzkumu by si 50% lidí nekoupili elektromobil, jelikož je nabíjení zdlouhavé a nepohodlné. Další 50% říká, že dojezd elektromobilu není v současné době srovnatelným s vozidlem na spalovací pohon. 40% říká, že nemají možnost si nainstalovat vlastní dobíjecí stanici. Dle našeho názoru je počet lidí, kteří nemají možnost nainstalovat si vlastní dobíjecí stanici malý.

Od roku 2012 až do roku 2020 se v Číně vystavělo 800 000 nabíjecích stanic. Z těchto 800 tisíc je 80 % nabíjení pomocí konektoru AC, což není dobré pro využívání elektromobilu na delší trasy. Další 30% nabíjecích stanic je většinou blokováno vozem se spalovacím motorem.

Další 30% nabíjecích stanic jsou nepoužitelné, jelikož tyto nabíjecí stanice jsou rozbité či zastaralé. To znamená, že úspěšnost nabíjení v Číně může být méně než 30%.

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *