Jak je na tom Tesla se svojí novou baterií?

Podle nejnovějších informací začala Tesla s projektem nového bateriové článku v Číně, na kterém bude spolupracovat s CATL.


Cílem automobilky Tesla je, aby si byla schopna sama vyrábět bateriové články s využitím vlastní technologie. Nedávno Tesla koupila společnost Maxwell. Tesla chce vyrábět baterie, které budou stát méně než 100 dolarů za kWh.

Magazín Reuters v nové zprávě uvádí, že se mu podařilo získat podrobnosti o novém bateriovém článku do automobilky Tesla:

Automobilka Tesla plánuje představit nové, levné baterie s dlouhou životností. Baterie by měla Tesla představit koncem letošního roku až začátkem roku 2021. Hlavní informace je, že Tesla plánuje novou baterii nejprve uvést na trh v Číně  a až poté expandovat do celého světa. Nová baterie by měla mít druhý život a je vyvinuta ve spolupráci se společností CATL.

Dále magazín Reuters informoval o podrobnostech ohledně „druhého života“ baterie:

Tesla pracuje na recyklaci a regeneraci drahých kovů, jako je nikl, kobalt a lithium, prostřednictvím své dceřiné společnosti Redwood Materials.

Řekl o Tesla partnerství s CATL:

Nová „milimetrová“ baterie ve středu strategie společnosti Tesla byla vyvinuta společně s čínskou společností Contemporary Amperex Technology Ltd (CATL) a využívá technologii vyvinutou společností Tesla ve spolupráci s týmem akademických odborníků na baterie, kteří byli přijati Muskem.

Je očekáváno, že Tesla celý svůj plán s bateriemi odhalí na Tesla Battery Day, který má teď každou chvílí probíhat.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *