Jak funguje vyhřívaný volant u Modelu Y

Vypadá to, že vyhřívaný volant u Modelu Y je nyní standartní funkcí u amerických variant plně elektrického crossoveru, včetně nově vydané základní varianty Standart Range. Nový vyhřívaný volant u Modelu nyní vyzkoušel jeden z nadšenců Tesly a majitel Modelu Y.


Dle videozáběru od jednoho z majitelů Modelu Y od americké automobilky Tesla se zdá, že vyhřívaný volant aktivujete stejně jako vyhřívané sedačky. Na středovém displeji aktivujete vyhřívání volantu přes nastavení volantu, kde jednoduše vyhřívání volantu zapnete. Novinkou je, že Tesla tuto funkci implementovala do všech verzí Modelu Y, které v USA vyrábí.

Je možné, že Tesla ikonku vyhřívání volantu přesune jinam, stejně jako tomu udělala se Sentry Modeme nebo Tesla DashCam. Tyto dvě ikonky nalezneme na horní části displeje. Mezi majiteli Modelu Y jsou i spekulace o tom, že by Tesla mohla vyhřívání volantu aplikovat přímo na některou z páček na volantu, což by řidičům nebo řidičkám usnadnilo používání této funkce.

Vyhřívání volantu je jedna z mnoha funkcí, o kterou si majitelé vozů Tesla prosí již delší dobu. Tesla jim po několika měsících vyšla vstříc a tuto funkci implementovala do Modelu Y. V budoucnu by tuto funkci mohla Tesla implementovat i do Modelu 3. Ten totiž s Modelem Y sdílí téměř 70% dílů. Na rozdíl od Modelu 3 je nyní Model Y vybavený vyhříváním volantu a v Číně i HEPA filtrem, který odolá i proti biologickým zbraním.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *