Jak by mohla vypadat Giga Nevada po dokončení?

Možná jste nevěděli, že proslulá Giga Nevada nebyla nikdy dokončena a v současné době je dokončena pouze z 30%, tak tomu je poslední tři roky. Původní Gigafactory měla být masivních rozměrů, ale bohužel k tomu nedošlo.


Giga Nevada je pro Teslu jednou z hlavních továren, jelikož zde vyrábí  společně s Panasonicem baterie do všech vozů Tesla, pokud nepočítáme ty čínské, kde Tesle dodává baterie LG Chem a CATL. První plány giga továrny v Nevadě byly naprosto masivní, továrně měla být třikrát větší než jí můžeme vidět v současné době. Gigafactory Nevada je v současné době vystavěna pouze z 30%. Ale i přesto byla výstavba této Gigafactory pro Teslu velmi ambiciózním krokem pro její růst a výrobu bateriových článků.

Při výstavbě Giga Nevada uzavřela Tesla partnerství se společností Panasonic, která pro Teslu celé roky vyrábí bateriové články, které můžeme najít ve všech vozech Tesla. Články od této společnosti se staly legendární a Teslu uvedly na trh. Nyní si Tesla chce začít sama vyrábět bateriové články, což již zkouší ve svém pilotním projektu v továrně Fremont. Tesla totiž představila nové revoluční bateriové články 4680, které představila v rámci akce Tesla Battery Day.  Když Tesla původně oznamovala plán továrny, mluvila o závodě, který po dokončení ročně vyrobí 105 GWh bateriových článků.

Mohla se stát Giga Nevada největší budovou světa?

Gigafactory je v současné době dokončena z 30% a automobilka Tesla již roky nevystavěla další částí této Gigafactory. Automobilka Tesla se po dokončení této části zaměřila společně se společností Panasonic na optimalizaci a zrychlení výroby.

V nedávnem rozhovoru Celina Mikolajczak řekla, co by budoucí expanze mohla pro Giga Nevada znamenat. Právě ona je jedním z nejznalejších člověku ohledně Giga Nevada. V automobilce Tesla byla dlouhou dobu vedoucí vývoje pro obor baterií a skladovacích zařízení.

Zdroj: Tesla.com|Electrek.co

Společnost Panasonic před nedávnem zveřejnila nové vylepšení bateriového článků vyráběného pro Teslu. Tento bateriový článek bude následně vyrábět v továrně Giga Nevada. K tomuto vyjádření byla sdílena i fotografie, na které je vidět, jak v současné době Giga Nevada vypadá Navíc na celém snímku je vidět, jak by celá Gigafactory mohla vypadat po dokončení a kolik místa v současné době zabírá společnost Panasonic.

Panasonic uvedl, že nyní má 13 montážních linek na bateriové články běžících 24 hodin denně 7 dní v týdnu a nyní produkují více než 35 GWh bateriových článků ročně. Dokážete si představit, že s extra prostorem by mohl Panasonic dosáhnout výroby přes 100 GWh. Jak jsme informovali minulý týden, Tesla také spolupracuje s Panasonicem na vybudování nové pilotní výrobní linky 4680 bateriových článků v Gigafactory Nevada.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *