Jak bude vypadat nový pickup od Tesly

Nový pickup od Tesly se má představit už za pár dní. Nyní se na internetu objevily zajímavé infromace o jeho designu a zpracování.


Cybertruck „Blade Runner“ od Tesly je od odhalení světu vzdálen jen pár dní. Jeho specifikace a design zůstává stále tajemstvím. Elon Musk uvedl, že vozidlo nebude vypadat jako tradiční pickup.

Vzhledem k tomu, že Musk uvedl, že Cybertruck bude vypadat jako obrněný transportér (APC), je těžké nevidět potenciální podobnost mezi pickupem a konceptem Mars Concept Rover NASA, který byl odhalen již v roce 2017. Mars Rover NASA koncept vypadá hodně jako APC z budoucnosti.

Zajímavé je, že Tesla CYBRTRK má některé designové rysy, které se mohou velmi dobře podobat konceptu NASA Mars Rover. Podobnost mezi designem těchto dvou vozidel, jsou natolik přesvědčivá, že nelze pochybovat o spekulaci, že ….. Tesla a Elon Musk mohou CYBRTRK používat nejen jako pickup na Zemi, ale může být také použit jako základ pro potenciální SpaceX Mars Rover.

Zní to stejně jako výrok ze sci-fi románu, ale vzhledem k Muskovým zvykům a nápadům může být dvojí využití pickupu velice pravděpodobné. Musk často dává přednost tomu, aby se technologie Tesly a SpaceX překrývaly.

Jednoduše je můžete řídit, elektromobily nepotřebují kyslík, nepotřebují vzduch. řekl Musk během Q&A sezení vesmírné lodi StarX.

Bude tomu, tak?

Je tu však jeden menší háček. Vozidlo určené pro pohyb na planetě Mars musí být opravdu lehké na rozdíl od vozidla, které se má pohybovat na Zemi. Z tohoto důvodu by i tak musel být pickup materiálově odlišný oproti stroji určeném pro zemský pohyb. Kdyby pickup pro zemský pohyb vyrobili ze stejného materiálu, tak by se neprodával za cenu, kterou Musk upřesnil na svém twitteru.  Jaký bude ?

To se dozvíme už 21. listopadu, kdy Elon Musk představí pickup v Los Angeles.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *