Instalace solární střechy od Tesly trvá pouhé čtyři dny

Zajímalo vás někdy, jak probíhá instalace solární střechy od Tesly? Nyní jeden z nových majitelů této solární střechy natočil časosběrné video, ve kterém můžete vidět průběh celé montáže.


Automobilka Tesla vyrábí nejenom vozy, ale zaměřuje se i na výrobu bateriových systému, solárních panelů a dokonce i solárních střech. Solární střecha začíná být v dnešní době velikým trendem, jelikož není, tak „nevzhledná jako solární panely“.

Instalace solární střechy, ale nebývá lehká. Před nedávnem jeden nový majitel této solární střechy sdílel zkušenost, které byla velice negativní. Tesla mu na jeho dům na Floridě montovala tuto solární střechu dva měsíce.

Nyní se zdá, že instalace střechy nemusí trvat dva měsíce, ale na její instalaci stačí pouhé čtyři dny. Kompletní solární střechu na rodinný dům nainstalovala firma třetí strany, společnost Weddle and Sons Roofing. Nejednalo se o instalaci přímo od Tesly.

Tesla před nedávnem začala spolupracovat právě se společnostní třetích stran, které instalaci solární střechy zvládnou mnohem rychleji. Pro Teslu to má řadu výhod. Nemusí řešit montáž solární střechy na dům a může solární střechu dodávat snad po celé zemi, jelikož společnosti, které se zabývají instalací solárních systémů.

„Společnost Weddle and Sons Roofing právě dokončila instalaci solární střechy od automobilky Tesla o ploše 15 čtverečních stop na ploše 40 čtverečních stop poblíž topeka v Kansasu. Celá instalace zabrala čtyři dny, s kompletní připojením, položením střechy a olemováním. Odtržení stávající střechy a zaschnutí s dvouvrstvým podkladem Firestone proběhlo před začátkem podkladky, takže se do doby nezapočítává.“

https://youtu.be/K_clgu0PT6k

Uvidíme, kdy se solární střecha od Tesly dostane i do České republiky. Solární střecha by k nám přišla nejspíše i s bateriovým řešením Powerwall, o které by dle našeho průzkumu byl v České republice veliký zájem. Zatím nám nezbývá nic než sledovat to, co se děje v USA.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *