Holandská společnost vybavila Model 3 solárními panely

Holandská společnost Lightyear, která je známá díky vývoji solárního elektromobilu s názvem One, který má na jedno nabití ujet přes 800 kilometrů. V rámci testování svých solárních panelů na elektromobily pokryla střechu Modelu 3 solárními panely.


Generální ředitel Elon Musk již v minulosti říkal, že automobilka Tesla che do Modelu 3 integrovat solární panely, ale toto téma v tichosti zmizelo. Možná jste, ale zaznamenali, že téma solární panely na střechách elektromobilů otevřel Musk při představování Cybertruck, kdy Musk řekl, že Tesla potvrdila integraci solárních panelů do Cybertrucku.

Než, ale Tesla začne Cybertruck vyrábět, tak se společnost Lightyear rozhodla, že předběhne Teslu a do Modelu 3 integruje solární panely, které mohou pohánět vozidlo. Společnost chce Model 3 se speciálními solárními panely použít pro test a vývoj této technologie.

Společnost v této době provádí testy Modelu 3 se solárními panely společně s VW Crafter, který má také od společnosti Lightyear pokrytou střechu solárními panely. Při testování plánuje společnost především zkoumat vodotěsnost solárních panelů, ale i otřesy, které na panely budou za jízdy působit.

Společnost Lightyear plánuje po dlouhodobém testování uvést produkt solárních panelů na vozidla na trh. Momentálně spolupracuje se společnostmi mezi, které patří SunPower, Maxeon a DSM.

Na řešení solárních střech pro elektromobily pracuje na celém světě několik společností, ale i automobilka jako je Ford, Hyundai či Toyota.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *