Hackerské útoky na Teslu se nevyplácí!

Ruský hacker Tesly Egor Igorevič Kriuchkov bude vyhoštěn ze Spojených států poté, co byl v pondělí odsouzen. V březnu se Kruichkov přiznal k útoku na kybernetickou bezpečnost na Tesla Gigafactory Nevada.


Kriuchkov se nedávno objevil na videokonferenci z vězení a omluvil se za svou účast na spiknutí ransomwaru v Tesle.

„Omlouvám se za své rozhodnutí. Lituji toho, “řekl prostřednictvím soudního tlumočníka. Podle The Seattle Times hovoří hacker Tesla anglicky, ale americký okresní soudce Miranda Du v Renu poskytl Kriuchkovovi tlumočníka.

Ruský hacker uvedl, že jeho pobyt ve vazbě v USA ho přiměl přemýšlet o bolesti, kterou rodině v Rusku způsobil, a škodě, kterou způsobil jeho pověsti. Někteří členové rodiny Kriuchkova zaslali soudci e-maily se žádostí o shovívavost.

Předchozí zprávy uváděly, že Kriuchkov a jeho kolegové, kteří se podíleli na útoku na kybernetickou bezpečnost, plánovali nabídnout pobídku ve výši 1 milionu dolarů zaměstnanci Giga Nevady, který by pomohl zahájit kybernetický útok proti Tesle. Pracovník Tesly nepřijal úplatek a místo toho se rozhodl oznámit spiknutí ransomwaru FBI. Kriuchkov byl později zadržen v Los Angeles, když se pokoušel uprchnout ze země.

Soudce souhlasil s dohodou o důvodech dosaženou mezi státními zástupci a Kriuchkovem, který byl v březnu odsouzen k 10 měsícům vězení za jeho vinu. Ruský hacker musí také zaplatit restituci zhruba 14 825 dolarů za čas, který Tesla strávil vyšetřováním útoku kybernetické bezpečnosti a předáním případu FBI. Pokud zůstane ve Spojených státech nebo se vrátí ze zahraničí, bude Kriuchkov tři roky pod federálním dohledem. Zůstane ve vazbě, dokud neopustí Spojené státy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *