Hacker našel v Tesla softvaru tipy na 5G připojení a hotspot

Tesla hacker ,,Green,, našel některé náznaky v nejnovější aktualizaci softwaru společnosti Tesla, která ukazuje na výrobce automobilů, včetně 5G modemu a možnosti hotspotu ve svých vozidlech. Připojení je vlajkovou lodí nabídky Tesly v automobilovém průmyslu.


Umožňuje nejen několik zábavných a užitečných funkcí pro zákazníky, ale Tesla také využívá připojení ke shromažďování dat z vozového parku a vylepšování funkcí – hlavně Autopilota. Poté společnost Tesla otevřela brány pro sběr dat Autopilota a zisk automobilky nedávno využil sběr dat jako součást svého programu Full Self-Driving Beta. Nyní dostáváme indikace, že Tesla možná aktualizuje kapacitu připojení ve svých vozidlech, a to na základě nových informací, které v nejnovější aktualizaci softwaru 2020.44 našel hacker. Green, který má skvělé zkušenosti s hledáním nevydaných funkcí pomocí snoopingu v aktualizacích softwaru společnosti Tesla, zveřejnil svá zjištění na Twitteru:

Společnost představila čip v roce 2018:

Nejdelší dobu byla všechna vozidla Tesly dodávána s připojením k internetu (nejprve 3G a později 4G LTE) – což je v tomto odvětví často prémiová volba. Automobilka tuto konektivitu hojně využívala v mnoha svých funkcích – včetně funkcí asistenta řidiče při vývoji svého systému Autopilot. V roce 2018 Tesla naznačila, že zavede různé úrovně konektivity s funkcemi náročnějšími na data, které přecházejí na placenou službu předplatného.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *