Hacker Green odhalil zvýšení dojezdu u Modelu Y

Známý hacker Green odhalil, že Model Y určený pro rok 2021 bude mít vyšší dojezd než ten stávající. Tuto informaci našel ve firmwaru americké automobilky Tesla verze 2020.44.5.


Hacker Green informaci o vyšším dojezdu Modelu Y pro rok 2021 oznámil na svém Twitteru, kde oznamuje právě úlovky z firmwaru americké automobilky Tesla. Model Y by měl získat nový balíček vyšší efektivity, čímž by se měl zvýšit právě již zmiňovaný dojezd. Podobný balíček již Tesla aplikovala v rámci nové verze Modelu 3 určené pro rok 2021.

Model Y sdílí téměř 70% dílů s Modelem 3. Některé nové díly, které se poprvé vyskytly u Modelu Y se již objevily i u Modelu 3. Je zajímavé, že Model 3 je elektrický sedan, za tož Model Y elektrický crossover, který má v rekordních prodejích nahradit Model 3.

Tesla před nedávnem vydala aktualizovanou verzi Modelu 3 určenou pro rok 2021. Tato verze od Modelu Y přijala USB-C porty či tepelné čerpadlo, které je nyní součástí výbavy Modelu 3. Není tedy divné, že Tesla plánuje vylepšit Model Y stejně jako nedávno vylepšila Model 3.

Kdy by vylepšení Modelu Y mohlo přijít?

Vylepšení Modelu Y by mohlo doplnit vydání sedmimístné verze Modelu Y. Sedmimístná verze Modelu Y se v současné době vyrábí v továrně Fremont, přičemž generální ředitel Elon Musk o zahájení výroby informoval v říjnu. První dodávky sedmimístné verze Modelu Y by se měli uskutečnit ještě před Vánocemi.

Tesla již do svého konfigurátoru zahrnula sedmimístnou verzi Modelu Y, ale v tuto chvíli jí není možné objednat. Sedmimístná konfigurace pro Model Y je k dispozici za příplatek 3 000 $.

HEPA filtr v Modelu Y

Hacker Green informoval i o možné implementaci HEPA filtru do Modelu Y. Tento filtr vás může ochránit i před biologickými zbraněmi. V současné době se tento filtr nachází v Modelu S a v Modelu X. Model 3 se tohoto filtru nedočká, jelikož Musk před nedávnem řekl, že není možná implementace tohoto filtru do Modelu 3 z důvodu nedostatku místa. V Modelu Y by místo pro filtr mohlo být, takže implementace je možná.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *