GM, Tesla i Ford nabízejí výrobu ventilátorů kvůli nedostatku ve zdravotnictví kvůli coronaviru!

Několik výrobců automobilů dnes nabídlo, že obrátí své výrobní zkušenosti na pomoc při zmírnění nedostatku zdravotnických prostředků, protože pandemie COVID-19 hrozí k přetížení nemocnic. GM, Tesla a Ford byli mezi těmi, kdo nabídli pomoc v USA.


Sledujeme odstavení závodů EV po celém světě a každý den přicházejí zprávy o uzavření továren. Ale zatímco jsou tyto továrny částečně zavřeny, mohou najít nějaké „základní operace“, s nimiž by jim mohly pomoci, ve formě zdravotnických prostředků. COVID-19 má za následek přetížení nemocnic v postižených zemích. V Číně a Itálii, ve dvou dosud nejvíce zasažených zemích, došlo ke zhroucení zdravotních systémů, což vedlo k tomu, že se nemocnice zapojily do odepření péče prostřednictvím třídění a dělaly riskantní věci, jako je sdílení ventilátorů mezi více pacienty. Coronavirus útočí na dýchací systém a hospitalizovaní pacienti potřebují ventilátory, které ve velmi postižených oblastech běží nedostatek. Tato krátká nabídka může výrobcům automobilů poskytnout příležitost využít svůj uzavřený výrobní prostor pro veřejné blaho.
Ve středu odpoledne generální ředitel GM Mary Barra nabídl využití prázdného výrobního prostoru jako sklad na příchozí roušky. Tato myšlenka se dnes večer dostala na generálního ředitele společnosti Tesla Elon Musk, který uvedl, že společnost Tesla vyrobí ventilátory, pokud bude nedostatek“. Když se prodral dále, vypracoval:

Tesla vyrábí automobily se sofistikovanými hvac systémy. SpaceX vyrábí kosmickou loď se systémy na podporu života. Ventilátory nejsou obtížné, ale nelze je okamžitě vyrobit. O kterých nemocnicích právě teď mluvíš o těchto nedostatcích?

Ford také nabídl jejich pomoc , říkat:

Jako největší americký výrobce vozidel a nejlepší zaměstnavatel automobilů je Ford připraven pomoci administrativě jakýmkoli způsobem, včetně možnosti výroby ventilátorů a dalšího vybavení.

Vláda Spojeného království požádala výrobce automobilů, aby tam pomohli postavit ventilátory. Ford zvažuje, jak by i on mohlo pomoci , a Jaguar a Toyota nabídly pomoc v reakci na žádost Spojeného království. Pandemie COVID-19 se rychle vyvíjí s mnoha novými případy každý den. Jen za poslední den bylo na světě zhruba 20 000 dalších potvrzených případů a téměř 1 000 nových úmrtí. Podle údajů Johna Hopkinse se v USA od středy odpoledne vyvinulo několik tisíc nových případů. V reakci na to vlády zavedly velká omezení na jednotlivce a podniky ve snaze zpomalit šíření viru. Některé společnosti také podnikly vlastní kroky k tomu, aby zaměstnanci pracovali z domova nebo chodili do dílčích dílen, dokud virus nezmizí.
Tesla i GM byli uprostřed těchto odstávek chyceni. Obě společnosti měly tento týden velké plány pro své továrny EV, přičemž společnost GM přeměnila závod Detroit-Hamtramck na EV a Tesla tento týden právě zahájila dodávky vysoce očekávaného modelu Y. Ani tyto plány nechtěl přerušit, ale šíření viru na ně připravilo další plány. V posledních dvou dnech Tesla chodila tam a zpět s místními úřady v oblasti San Francisco Bay Area, kde se nachází jejich továrna ve Fremontu, o tom, zda by tato továrna zůstala otevřená. Zdá se, že se dnes dospělo k závěru, že společnost Tesla souhlasila s tím, že sníží na 1/4 pracovní síly pro „základní operace“, které zejména nemohou zahrnovat výrobu vozidel. Šerif z okresu Alameda slíbil trest, pokud společnost Tesla tento příkaz nedodrží. Někteří dělníci z továrny však poznamenali, že „se cítí jako kapela, která stále hraje, zatímco Titanic klesá“ .
Ve středu však výrobci automobilů „Big Three“ oznámili, že zavřou všechny své továrny v USA. Dosud neznáme specifika toho, které operace budou v těchto závodech pokračovat, i když doufejme, že některé z těchto operací zahrnují výrobu ventilátorů.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *