Gigafactory Texas roste neuvěřitelným tempem

Nová Gigafactory v Texasu roste neuvěřitelným tempem. V posledních dnech se začaly objevovat první obrysy samotné výrobní haly.


Na internetu se objevilo nové video, která nám dává aktuální pohled na rozsáhlou stavbu Gigafactory v Texasu. Dle nových snímků, na kterých můžeme spatřit obrysy Fáze 1 se zdá, že právě Fáze 1 je totožná s Fází 1 v Giga Šanghaj. Tesla plánuje nejprve postavit Fázi 1, aby mohla začít s výrobu a poté až dokončit celý komplex, stejně jako tomu bylo v případě Giga Šanghaj.

Gigafactory Texas se nachází na pozemku o celkové rozloze 850 hektarů, což je dosud největší pozemek, který byl zakoupen pro výrobu elektromobilů. V nové Gigafactory plánuje Tesla vyrábět elektrický pickup Cybertruck a přelomový elektrické tahač s názvem Semi. Právě elektrický tahač by měl způsobit revoluci v nákladní dopravě.

Kromě Cybertrucku a Semi se v Gigafactory Texas budou vyrábět i dva nejprodávanější elektromobily od automobilky Tesla. Konkrétně Model 3 a Model Y. Tyto výrobní plány prozradil Musk při zveřejňování výdělků za Q2 2020.

Nová Gigafactory by měla být pro Teslu revoluční, jelikož v ní bude vyrábět své nejmodernější vozy. Je možné, že Tesla i do této Gigafactory umístí obří lis, který si nechala namontovat do své továrny Fremont a jeho velikost z něj činí „největší lis na světě“. Obří lis je nezbytný pro výrobu Modelu Y, konkrétně pro zadní část, kterou Tesla díky tomuto lisu vyrábí vcelku.

Fanoušci se domnívají, že Tesla umožní v Gigafactory Texas prohlídky celé továrny. Tesla ani neopomíjí životní přírody a kolem Gigafactory chce vysadit několik set stromů a celé místo udělat ideálním místem pro turisty.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *