Giga Texas roste neuvěřitelným tempem. Potvrdil to i Musk!

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk před nedávnem ve svém tweetu ocenil práci stavební týmu, který staví Giga Texas. Na základě videozáznamů nové Gigafactory se zdá, že Tesla postupuje dle časového harmonogramů a termín otevření této Gigafactory by Tesla měla splnit.


Sám Musk již v minulosti říkal, že každá nová Gigafactory bude disponovat mnohem pokročilejší technologií, ale také její výstavba bude rychlejší. Muskovi tvrzení pláti v tomto případě, tedy u Giga Texas, která roste neuvěřitelným tempem, což uznal i sám Musk.

Giga Šanghaj byla první Gigafactory Tesla, která vyrostla ohromnou rychlostí a navíc disponuje moderními technologiemi. Stejně tomu je i v případě Giga Berlín, kde Tesla plánuje moderní lakovna a osm obřích lisů, které značně urychlí výrobu, což si Tesla již ověřila v továrně Fremont, kde tento typ lisů testuje. Navíc Giga Berlín roste před očima stejně jako Giga Texas.

Giga Texas by měla být známá především díky jejímu vzhledu a prostředí, ve kterém se nachází. Tesla zde plánuje vytvořit i možnost prohlídky celé továrny, což by určitě nalákalo turisty a fanoušky vozů Tesla a mohlo by se z této Gigafactory stát turistické místo. Navíc by celý komplex měl být ekologickým rájem, jak v minulosti řekl Musk.

Další pozoruhodnou vlastností Giga Texas je výroba elektrického pickupu Cybertruck, který Tesla představila v loňském roce. Giga Texas se po dokončení stane první továrnou, která bude Cybertruck sériově vyrábět. Cybertruck se po odhalení ocitl snad ve většině medií na svět a v jednu chvíli o něm mluvil celý svět, jelikož takový to design tu ještě nebyl. Nyní vše závisí na dokončení Giga Texas, jelikož bez jejího dokončení nezačne ani výroba Cybertrucku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *